никулец Wondershare Filmora Review: Најлесниот уредувач на видео со вештачка интелигенција? - Обединете се.АИ
Поврзете се со нас

Алатки за вештачка интелигенција 101

Wondershare Filmora Review: Најлесниот уредувач на видео со вештачка интелигенција?

Ажурирани on
Wondershare Filmora.

Софтверот за уредување видео може да биде огромен и збунувачки, особено за почетници. Но, со доаѓањето на Алатки за уредување видео со вештачка интелигенција генератори, секој може да уредува професионални видеа за неколку минути!

Неодамна наидов Чудо Филмора, популарен софтвер за уредување видео со вештачка интелигенција со милиони корисници ширум светот. Со својот интуитивен интерфејс и широкиот опсег на функции, Filmora стана најдобар избор за почетници и обични видео уредници кои сакаат да создаваат видеа со професионален изглед без стрмна крива на учење.

Но, колку е лесен за користење? Како некој со искуство за уредување видео со Adobe Premiere Pro, морав да го пробам Wondershare и да видам како се споредува!

Во овој преглед на Wondershare Filmora, ќе објаснам што е Wondeshare Filmora и за кого е најдобро, и ќе ги наведам неговите карактеристики за да знаете за што е способен. Оттаму, ќе ви покажам како увезав, уредував и извезував кратко видео користејќи Wondershare Filmora за да можете да го направите истото. Ќе ги споделам и најдобрите Wondershare Filmora алтернативи што ги пробав за да знаете која најмногу одговара на вашите потреби!

Пресудата

Чудо Филмора е еден од најлесните уредувачи на видео со вештачка интелигенција на пазарот, кој нуди неверојатно корисничко искуство со робусни функции за вештачка интелигенција и обемна библиотека со ефекти. Иако може да му недостигаат некои напредни алатки за проекти од висока класа, неговата достапност, леснотијата на користење и богатите ресурси за учење го прават привлечен избор за почетници и средни корисници.

Добрите и лошите страни

 • Софтвер за уредување видео лесни за корисникот со широк опсег на функции, ефекти и средства за вештачка интелигенција за брзо уредување и подобрување на видеата.
 • Видеата лесно се подобруваат со алатките за уредување со помош на вештачка интелигенција, како што се следење движење, кадрирање клучеви и функции за говор во текст.
 • Различни специјални ефекти, преклопувања и транзиции за додавање креативни елементи на вашите видеа.
 • Неговата разумна цена го прави попристапен од другите професионални софтвери за уредување како Final Cut Pro X и Davinci Resolve.
 • Флексибилните цени ви даваат избор помеѓу модел на цени заснован на претплата и вечна лиценца.
 • Развијте ги вашите вештини за уредување со многу упатства на YouTube и 50+ часовна мастеркласа.
 • Компатибилен е со компјутер, Mac, како и со iOS и Android за уредување на мобилни апликации.
 • Извезувајте директно на најпопуларните платформи за социјални медиуми, вклучувајќи ги YouTube и TikTok.
 • Има пријатен интерфејс и брза брзина на рендерирање.
 • Постојано се објавуваат нови функции и нови алатки.
 • Оние на кои им се потребни сложени алатки за уредување за проекти од високата класа може да сметаат дека Filmora е малку ограничена.
 • Бесплатната верзија на Filmora извезува видеа со водени жигови.

Што е Wondershare Filmora?

Пристигна Filmora 13!

Чудо Филмора е разновиден уредувач на видеа со вештачка интелигенција кој ги угости почетниците и професионалците. Тоа е комплетен пакет за уредување видео со се што ви е потребно за создавање професионални видеа без техничко знаење.

Еден од неговите најголеми моменти се алатките за вештачка интелигенција што доаѓаат со него за да го насочат вашиот работен тек. На пример, можете да користите текст за уредување, веднаш да креирате сликички и да генерирате музика за да одговара на естетиката на вашето видео.

Wondershare, исто така, доаѓа со многу шаблони за зајакнете ја вашата продуктивност уште подалеку! Оттаму, можете да примените ефекти, да додавате слики и аудио записи и да изберете од најпопуларните соодноси на страни за да објавувате веднаш на социјалните мрежи.

Ќе можете да ги уредувате вашите видеа од дома или во движење со можност да ги уредувате вашите видеа на кој било уред, без разлика дали е десктоп, таблет или мобилен. И ако некогаш заглавите и ви треба помош, Wondershare има многу корисни видеа на YouTube и 50+ часовна мастеркласа!

Без разлика дали се работи за лични проекти или за професионална употреба, Wondershare Filmora се издвојува по комбинацијата на напредни функции и леснотијата на користење.

Кој треба да користи Wondershare Filmora?

Wondershare Filmora е одлична платформа за секој кој бара полесен, попристапен начин да ги уредува своите видеа за социјалните медиуми користејќи алатки за вештачка интелигенција. Сепак, постојат специфични типови на луѓе Wondershare Filmora е најдобра за:

 • Почетниците на видео едиторите ќе најдат Wondershare Filmora многу полесна за навигација отколку алтернативите за уредување видео како Premiere Pro. Има и асистент за разговор со вештачка интелигенција што ќе ви помогне кога ќе заглавите, бескрајни упатства на YouTube и мастерклас од 50+ часа. Шаблоните, алатките за вештачка интелигенција, вградените ефекти и функционалноста со влечење и спуштање го прават уредувањето брзо и лесно.
 • Професионалните уредници на видео можат да имаат корист од напредните функции што ги нуди Wondershare Filmora. Алатките за вештачка интелигенција го рационализираат процесот на уредување, што го прави поефикасно да се создаваат видеа со висок квалитет. Способноста за уредување на кој било уред обезбедува флексибилност, додека достапноста на шаблони и залихи на медиуми ја зголемува продуктивноста. Тоа е совршен спој на напредни функции и кориснички интерфејс!
 • Бизнисите можат рационализирајте го нивниот маркетинг на социјалните медиуми со создавање на ангажирана видео содржина брзо и ефикасно и објавување директно на нивните сметки на социјалните медиуми. Алатките за вештачка интелигенција и вградените ефекти помагаат да се одржи професионален изглед без големо искуство во уредувањето, а уредувањето видеа на кој било уред го прави погодно за тимовите кои работат од далечина или во движење!
 • Хонорарците можат да користат Wondershare Filmora за да достават висококвалитетна содржина на клиентите. Со својот кориснички интерфејс и напредните функции, хонорарците можат да создаваат професионални видеа без стрмната крива на учење и финансиски инвестиции од други софтвери за уредување. Алатките и шаблоните за вештачка интелигенција заштедуваат време и напор, дозволувајќи им на хонорарците да се фокусираат повеќе на креативноста и да ги задоволат потребите на клиентот.
 • Креаторите на содржини можат да ги користат функциите на Wondershare Filmora за да ги подобрат видеата, да додаваат специјални ефекти и да го подигнат раскажувањето за подлабоко поврзување со својата публика. Алатките и шаблоните за вештачка интелигенција помагаат ефикасно да ја оживеат нивната креативна визија, додека можноста за уредување на кој било уред нуди флексибилност за уредување во движење. Оттаму, креаторите на содржини можат да објавуваат директно на YouTube, TikTok и Vimeo.
 • Маркетарите можат да создадат влијателни видео кампањи кои резонираат со нивната целна публика. Алатките за вештачка интелигенција го поедноставуваат процесот на уредување, додека шаблоните и медиумите помагаат да се одржи конзистентен имиџ на брендот на сите платформи. Алатката Auto Reframe им овозможува на продавачите автоматски да ја менуваат големината на видеата до најпопуларните соодноси на аспекти за да допрат до најшироката публика!

Wondershare Filmora Features

Wondershare Filmora има многу функции за вештачка интелигенција, видео, аудио и текст за да го насочи вашиот процес на уредување видео и средства за да ви даде можност да го сторите тоа. Ги наведов овде за да ви дадам идеја за што е способна Wondershare Filmora!

Карактеристики на вештачка интелигенција

Карактеристики на Wondershare Filmora AI.

Wondershare Filmora вклучува возбудливи карактеристики на вештачка интелигенција што го рационализираат процесот на уредување видео:

 • AI Копилот уредување: Разговарајте со AI-чет-бот асистент кој ќе ви помогне да го уредите вашето видео.
 • Уредување текст засновано на вештачка интелигенција: веднаш претворете го аудиото од вашето видео во текст што може да се уредува за полесно да го уредувате вашето видео.
 • AI музички генератор: Создадете совршена музика за вашето видео наместо да поминувате часови гледајќи низ музика без авторски права.
 • AI Vocal Remover: Отстранете ги вокалите од која било песна за да ги одделите вокалите од музиката.
 • Текст-во-видео со вештачка интелигенција: користете текст за да генерирате привлечни видеа наместо да трошите часови наоѓајќи совршена снимка.
 • AI Translation: Веднаш преведете ги вашите видеа на 23 јазици за да допрете до светска публика.
 • Создавач на сликички со вештачка интелигенција: Веднаш генерирајте сликички со 58 претходно поставени шаблони наместо да користите комплицирани алатки за уредување слики.
 • Паметно маскирање со вештачка интелигенција: Добијте непречени пресеци помеѓу сцените за да го подобрите протокот на вашите видеа.
 • Интерполација на видео со вештачка интелигенција: изедначете ги променливите видеа со автоматско зголемување на стапката на слики.
 • Слика со вештачка интелигенција: Претворете го текстот во волшебни слики, наместо да поминувате часови на веб-локации со фотографии.
 • Пишување со вештачка интелигенција: Користете го вградениот додаток ChatGPT за да го направите вашето пишување попривлечно.
 • Отстранете ја позадината: веднаш отстранете ја позадината на вашето видео - не е потребен зелен екран.
 • AI Smart Cutout: Лесно отстранете го секој несакан предмет или позадина од вашето видео.
 • Инстант режим: додајте ги вашите медиуми и креирајте видео за неколку минути со над 10 шаблони.
 • Auto Reframe: Автоматски менувајте ја големината на вашето видео на најпопуларните соодноси на аспект за да допрете до најшироката публика.

Видео одлики

Wondershare Filmora Видео карактеристики.

Wondershare Filmora нуди многу алатки за уредување видео за да го подобрите вашето искуство со уредување:

 • Составен клип: спојувајте ги клиповите за полесно уредување.
 • Снимач на екран: снимајте аудио и видео од која било област на вашиот екран и уредувајте ги директно со Wondershare.
 • Зголемување на брзината: приспособете ја брзината во одредени делови од вашето видео за повеќе филмски ефект.
 • Клучни кадри: анимирајте видео клипови без напор со клучни кадри.
 • Зелен екран (Chroma Key): Веднаш сменете ја позадината и додајте специјални ефекти.
 • Поделен екран: Додајте повеќе екрани за уникатно да ја раскажете вашата приказна.
 • Следење на движење: следете ги и прикачувајте ги графиките и текстот на објектите во вашето видео за попривлечни уредувања.
 • 3D Lut: Изберете од 800+ LUT за неверојатна прецизност на боите.
 • Корекција на боја: изберете од 40+ претходно поставени бои за топли, ладни или филмски видеа.
 • Поврзување на бои: обединете ја бојата на повеќе клипови со нивно совпаѓање истовремено.
 • Резервна копија и синхронизација на средства: направете резервна копија на вашите проекти со бесплатно складирање во облак за никогаш да не се грижите за губење на датотеки.
 • Слој за прилагодување: Применете го истиот ефект на повеќе клипови на иста временска линија.
 • Режим за брзо раздвојување: веднаш направете исечоци на вашите клипови.
 • Режим на кратенка на тастатура: користете ги најчесто користените стандардни кратенки на тастатурата за да ја подобрите брзината на уредување.

аудио карактеристики

Wondershare Filmora Audio карактеристики.

Wondershare нуди различни аудио функции за да се осигура дека вашите аудио и визуелни слики се надополнуваат еден со друг:

 • Автоматска синхронизација на ритам: автоматско усогласување на вашата снимка со музиката.
 • Аудио визуелизатор: усогласете го звукот на вашето видео додека додавате динамични ефекти.
 • Автоматска синхронизација: спојување на аудио и видео со еден клик.
 • AI Audio Stretch: Раширете го аудиото за да одговара на времетраењето на вашето видео.
 • AI Аудио Denoise: Отстранете го шумот во заднина од аудио или видео.
 • Откривање тишина: Автоматски отстранете ги моментите на тишина за подобар проток.
 • Аудио патување: Автоматски бледнее заднината за да се нагласи дијалогот.

Карактеристики на текстот

Wondershare Filmora Текст карактеристики.

Текстуалните функции на Filmora помагаат да се создаде попривлечен текст и да се олесни уредувањето на текстот:

 • Текст во говор: Веднаш креирајте гласови од текст за да ја зголемите вашата ефикасност.
 • Додавање текст во видео: користете ги шаблоните за текст за да ги приспособите стилот на фонтот, бојата, ефектите, анимациите и форматот.
 • Говор во текст: веднаш препишете аудио во преводи со еден клик. Поддржува 27 јазици!
 • Уредување со повеќе клипови: применувајте ефекти низ вашиот проект и уредувајте повеќе клипови истовремено.

Средства

Wondershare Filmora Assets.

Wondershare Filmora доаѓа преполна со богатство на средства за беспрекорно да ги подобри вашите видео проекти:

 • Видео ефекти: применете стотици креативни транзиции, филтри, наслови и ефекти на движење.
 • Претходно поставени шаблони: изберете од над 5,000 претходно поставени шаблони за без напор да креирате видео.
 • Портрет со вештачка интелигенција: изберете од 70+ ефекти на налепници за портрет со вештачка интелигенција и веднаш применете ги на кој било во вашето видео.
 • Boris FX: Применете висококвалитетни ефекти на осветлување и филмска стилизација на вашите видеа.
 • NewBlue FX: веднаш додајте анимирани наслови и движечка графика за да ја зголемите привлечноста на вашето видео.
 • Снимка: пристапете до шаблони за видео, транзиции, музика и висококвалитетна музика за да ги вклучите во вашите видеа.
 • Уредување наслови и WordArt: Лесно додајте креативни, приспособливи наслови на вашите видеа.

Како да се користи Wondershare Filmora

Еве како користев Wondershare Filmora за увоз, уредување и извоз на видео:

 1. Инсталирајте Wondershare Filmora
 2. Започнете нов проект
 3. Увезете медиуми
 4. Додајте медиуми во временската линија
 5. Додади ефекти
 6. Извезете го видеото

Чекор 1: Инсталирајте Wondershare Filmora

Избирање на бесплатното копче за почеток на почетната страница на Wondershare Filmora.

Почнав со одење во Почетна страница на Windershare Filmora и изберете „Започнете бесплатно“.

Инструкции Wondershare Filmora за тоа како да го преземете и инсталирате софтверот.

Wondershare Filmora веднаш се симна на мојот прелистувач! Го избрав од моите преземања и продолжив да го инсталирам на мојот компјутер. Ги ценев едноставните инструкции за инсталација обезбедени Wondershare, правејќи го преземањето на софтверот едноставно.

По неколку минути, Wondershare Filmore беше успешно инсталиран на мојот компјутер!

Чекор 2: Започнете нов проект

Избор на нов проект на Wondershare Filmora.

За да започнам со уредување со Wondershare Filmora, го избрав копчето „Нов проект“.

Чекор 3: Увезете медиуми

Увоз на медиуми користејќи Wondershare Filmora.

Со избирање „Нов проект“ се отвори нов проект за уредување видео. Изберете „Увези“ за да додадете видеа, аудио и слики за уредување.

Избор на видео за преземање од видеата за акции на Wondershare Filmora.

Ако не можете да најдете некој медиум со кој сакате да работите како јас, изберете видео од библиотеката за акции што доаѓа со Wondershare Filmora. Го направив ова со одење на „Stock Media“ на врвот, барајќи го медиумот што го барав и избирајќи го за преземање. Има бескрајни видеа од кои можете да изберете, и сите тие се со неверојатно висок квалитет.

Чекор 4: Додајте медиуми во временската линија

Додавање видео залихи на Wondershare на временската линија.

Од таму, ја избрав иконата „+“ за да ја додадам во временската линија на мојот проект. Алтернативно, можев да кликнам и да го влечам клипот директно во мојот времеплов.

Чекор 5: Додадете ефекти

Примена на ефект и преглед на видео направено со помош на Wondershare Filmora.

Видеото се чинеше прилично основно, па сакав да додадам некои ефекти.

Во папката Ефекти, кликнав и го влечев ефектот Силен дефект над моето видео во временската линија и го скратив со влечење на работ за да одговара на времетраењето на моето видео. Оттаму, го притиснав копчето Play во медиа плеерот за да видам како изгледа моето видео со ефектот!

Чекор 6: Извезете го видеото

Извезување видео од Wondershare Filmora.

Откако бев задоволен со моето видео и уредувања, го притиснав копчето „Извоз“ горе десно. Можев да го извезам видеото на мојот компјутер со избирање на папката, форматот, квалитетот, резолуцијата и стапката на слики. Алтернативно, би можел да го извезам видеото директно на популарни платформи за социјални медиуми како YouTube, TikTok и Vimeo!

Еве го моето последно видео:

Чудо Филмора

Ќе треба да ја надградите на платената верзија за да ги отстраните водните жигови.

Видеото што го создадов е мал пример за тоа што можете да создадете со Wondershare Filmora и едвај ја гребе површината на неговите карактеристики. Силно би ви препорачал да истражите повеќе од средствата, ефектите и алатките за вештачка интелигенција за да видите сè за што Wondershare е способен!

Генерално, моето искуство со Wondershare беше брзо и беспрекорно. Широко користев други популарни алатки за уредување видео како Premiere Pro, и можам со сигурност да кажам дека користењето на Wondershare Filmora беше многу полесно и позадоволувачко. Интерфејсот е поедноставен и има многу вградени алатки за вештачка интелигенција за да заштедите време и да го насочите уредувањето. Ги ценам и средствата со кои доаѓа, како што се ефектите, шаблоните и ефектите од насловот.

Wondershare Filmora доаѓа со a 7-дена бесплатен пробен период што можете да го откажете во секое време, па зошто да не го пробате и да видите дали е вистинскиот софтвер за уредување видео со вештачка интелигенција за вас?

Топ 3 Wondershare Filmora алтернативи

И покрај тоа што се меѓу најлесните уредувачи на видеа со вештачка интелигенција на пазарот, добро е да бидете свесни за алтернативите доколку се посоодветни. Еве ги најдобрите алтернативи Wondershare Filmora што ги пробав!

Видео скок

3 чекори за создавање видеа со умови со Videoleap 🤯

Videoleap е робусна апликација за уредување видео посветена на корисниците на iOS и Android. Доаѓа со корисни алатки за уредување со вештачка интелигенција како генератор на слики, продолжувач, видео генератор и глас менувач, како и најчесто користените алатки за уредување и приспособливи шаблони за популарни платформи за социјални медиуми.

Wondershare исто така нуди генератор на слики и видео, но нема екстендер и менувач на глас што ги нуди Videoleap. Сепак, Wondershare доаѓа со многу повеќе алатки за вештачка интелигенција во целина. Wondershare Filmora е исто така достапен на кој било уред, без разлика дали е десктоп компјутер, таблет или паметен телефон.

Тешко е да се каже дали треба или не да одите со Videoleap или Wondershare Filmora, бидејќи тие се робусни, прифатливи апликации за уредување видео на паметните телефони со iOS и Android. Споредете ги алатките и карактеристиките на двете платформи и видете кои алатки најмногу одговараат на вашите потреби за уредување видео.

Покрај алатките и функциите, најзначајниот одлучувачки фактор се уредите што планирате да ги уредувате вашите видеа. Ако планирате да ги уредувате вашите видеа на вашиот компјутер и паметен телефон, изберете Wondershare Filmora. За уредување видео со вештачка интелигенција во движење исклучиво на вашиот паметен телефон, изберете Videoleap!

Прочитајте ја нашата Преглед на Videoleap или посетете Видео скок.

ХитПау

HitPaw видео подобрувач | Претворете HD во CRISPY 4K видео | Изострете и подобрете видео до 4K користејќи вештачка интелигенција

HitPaw е разноврсна алатка за уредување на видео, аудио и фотографии со вештачка интелигенција. Во меѓувреме, Wondershare Filmora нуди алатки за уредување со вештачка интелигенција за видео, аудио и текст.

Врз основа на алатките на овие платформи, изберете HitPaw за повеќе алатки за уредување фотографии со вештачка интелигенција како подобрување на сликата, конверзија, отстранување на воден печат/објект итн. Ако барате повеќе алатки за вештачка интелигенција базирана на текст за вашите видеа, како пишување копии, размислете за Wondershare Filmora! Споредете ги алатките на овие платформи и видете кои најмногу одговараат на вашите потреби.

Друга суштинска работа што треба да се забележи е дека алатките на HitPaw мора да се преземаат поединечно, додека Wondershare Filmora ги нуди сите свои алатки во едно преземање. Некои од алатките на HitPaw се достапни на десктоп и мобилни уреди, но не сите.

Ако сакате се-во-едно решение за уредување видео со вештачка интелигенција, изберете Wondershare Filmora. Ако ви требаат само специфични алатки, особено повеќе алатки за уредување слики со вештачка интелигенција, изберете HitPaw!

види

Уредувајте со автоматски уредувач на видео! | AI Magic Cut Tool

Veed е уште една популарна, разновидна платформа за уредување видео со вештачка интелигенција која го поедноставува уредувањето. Нивните главни производи вклучуваат онлајн видео едитор, рекордер на екран и генератор на преводи и транскрипција. Покрај тоа, Veed нуди многу корисни алатки за уредување, вклучувајќи алатки за вештачка интелигенција за создавање аватари, слики, видеа, гласови, И многу повеќе.

Добриот дел за Veed е тоа што е целосно онлајн, што значи дека не мора да го преземате софтверот на вашиот уред. Имаат и апликација на Apple Store за ставање титлови на вашите видеа, но не нудат ништо за уредите со Android.

Veed има уште почист интерфејс од Wondershare Filmora. Сепак, Wondershare сè уште е одлична опција за почетници, особено во споредба со другите покомплицирани алтернативни видео едитори.

Ако го барате најдобриот онлајн уредувач на видео со вештачка интелигенција, изберете Veed. За најдобар видео едитор со вештачка интелигенција достапен на повеќе уреди, вклучително и десктоп, таблет и мобилен, изберете Wondershare Filmora! Споредете ги карактеристиките за да видите која најмногу одговара на вашите потреби.

Wondershare Filmora Review: Најлесниот уредувач на видео со вештачка интелигенција?

Врз основа на моето искуство со користење на Wondershare и споредувајќи го со други видео уредници со вештачка интелигенција, го најдов исклучително лесен за користење со неговата функционалност за влечење и спуштање. Лесно е за користење, особено со упатствата на YouTube, мастеркласот и помошникот за разговор со вештачка интелигенција.

Додека некои професионални уредници може да претпочитаат понапредни функции, Wondershare сè уште има многу робусни алатки и функции. Бизнисите, хонорарците и маркетерите можат да го насочат својот работен тек со десетици шаблони и алатки за вештачка интелигенција. Ги ценев и вградените ефекти, шаблоните, снимките и средствата за наслов што доаѓаа со него бесплатно!

Ви благодариме што ја прочитавте мојата рецензија Wondershare Filmora! Се надевам дека ви беше од помош. Генерално, Wondeshare е еден од најлесните видео уредници со вештачка интелигенција на пазарот и доаѓа со 7-дена бесплатен пробен период! Сепак, можеби ќе сакате да размислите Видео скок, ХитПауили види за да видите дали тие подобро одговараат на вашите потреби.

Најчесто поставувани прашања

Дали вреди да се купи Filmora?

Со оглед на неговите карактеристики на вештачка интелигенција, кориснички интерфејс и широк спектар на алатки за уредување, Wondershare Filmora вреди да се купи за почетници и професионалци кои бараат интуитивно искуство за уредување видео. Тој е многу попристапен од другите софтвери за уредување видео и совршено ја балансира функционалноста и леснотијата на користење!

Дали Wondershare Filmora е навистина бесплатен?

Не, Wondershare Filmora не нуди бесплатен план. Наместо тоа, можете пробајте 7-дневен бесплатен пробен период на еден од платените планови. После тоа, мора да ја платите претплатата за да продолжите да го користите Wondershare Filmora!

Може ли да и се верува на Филмора?

Да, на Филмора може да и се верува. Неговата репутација за доверливост и корисни карактеристики го направија доверлив избор меѓу видео уредниците. Неговите постојани ажурирања и позитивните повратни информации од корисниците придонесуваат за неговиот кредибилитет на пазарот на софтвер за уредување.

Дали е добар уредникот на видео на Filmora?

Уредувачот на видеа Wondershare Filmora собира пофалби за неговиот интуитивен интерфејс, карактеристиките на вештачката интелигенција и силните способности за уредување. Идеален за почетници, професионалци, бизниси, хонорарци, инфлуенсери и маркетери. Неговата едноставност и моќните алатки го прават одличен избор за уредување видео.

Дали Филмора е добра за почетници?

Filmora е одлична за почетници поради неговиот лесен интерфејс и интуитивни карактеристики. Со лесна навигација и корисни упатства, почетниците можат брзо да ги сфатат основите за уредување видео и да создадат импресивни проекти. Неговата едноставност го прави врвен избор за оние кои започнуваат со уредување видео.

Колку чини Filmora?

Цените на Wondershare Filmora се движат од 49.99 долари по квартал до 69.99 долари годишно или 99.99 долари за доживотна лиценца. Тоа е подостапно од другите видео едитори на пазарот, особено доживотната лиценца, која бара само еднократна исплата!

Дали Филмора е безбедна и легална?

Да, Филмора е безбедна и легитимна. Filmora е реномиран и безбеден софтвер за уредување видео што го користат почетници, професионалци, бизниси и создавачи на содржина. Со својата доверлива репутација во индустријата и милиони задоволни корисници, Filmora се смета за безбедна и легитимна за сите ваши потреби за уредување.

Janine Heinrichs е создавач и дизајнер на содржини што им помага на креативците да го насочат својот работен тек со најдобрите алатки за дизајн, ресурси и инспирација. Најдете ја кај janinedesignsdaily.com.