Поврзете се со нас

Алатки за вештачка интелигенција 101

Преглед на Photoleap: Најдобар уредувач на фотографии со вештачка интелигенција за паметни телефони?

Ажурирани on

Unite.AI е посветена на ригорозни уредувачки стандарди. Може да добиеме компензација кога ќе кликнете на линковите до производите што ги прегледуваме. Ве молиме погледнете го нашиот придружно откривање.

Преглед на Photoleap

фотоскок е сè-во-едно ВИ фото уредник тоа го револуционизира начинот на кој ги уредуваме фотографиите од паметниот телефон.

Со своите моќни функции за вештачка интелигенција и кориснички интерфејс, Photoleap нуди многу креативни можности за корисниците од сите нивоа на вештини. Без разлика дали сте професионален фотограф, а социјални медиуми ентузијаст или некој што бара подобрување на вашите фотографии, Photoleap има алатки за создавање прекрасни слики.

Заборавете на сложеното и одзема време рачно уредување фотографии. Со Photoleap, можете да го рационализирате работниот тек на уредување и да постигнете резултати на професионално ниво со само неколку допири. Од подобрување на квалитетот на сликата до додавање уметнички ефекти, алатките за вештачка интелигенција на Photoleap го олеснуваат трансформирањето на вашите фотографии во уметнички дела.

Во овој преглед на Photoleap, ќе разговараме што е Photoleap, за кого е најдобро и неговите карактеристики. Потоа, ќе ви покажам како користев Photoleap за генерирање и уредување слики!

Ќе завршам со предлагање на најдоброто Алтернативи на Photoleap Се обидов. До крајот, ќе знаете дали Photoleap е вистинскиот уредувач на фотографии со вештачка интелигенција за вас и ќе одредите дали е или не најдобриот уредувач на фотографии со вештачка интелигенција за паметни телефони.

Пресудата

фотоскок е најдобриот уредувач на фотографии за вашиот телефон, кој нуди професионални алатки за уредување со само неколку допири. Иако бесплатниот план што можете да го преземете од продавницата за апликации на вашиот телефон е ограничен, неговиот едноставен интерфејс и моќната вештачка интелигенција го прават совршен за професионалци и почетници, иако на некои можеби на почетокот неговиот широк опсег на функции е малку поразителен.

Добрите и лошите страни

 • Најдобар сè-во-едно уредувач на фотографии за мобилен телефон.
 • Со само неколку допири, подобрете го квалитетот на вашите фотографии користејќи алатки за вештачка интелигенција за да изгледаат попрофесионално.
 • 7-дневен бесплатен пробен период или пристапете до бесплатниот план со преземање од една од продавниците за апликации.
 • Достапно на iOS и Android.
 • Интуитивен интерфејс кој е лесен за навигација.
 • Високо ниво на приспособување и флексибилност.
 • Photoleap Discord заедница за да ги споделите вашите креации со истомисленици креатори.
 • Доволно напреден за професионалци и доволно едноставен за почетници.
 • Корисни ресурси и упатства.
 • Бесплатниот план нуди само основни алатки за уредување.
 • Некои ограничувања вклучуваат неможност за избор на сооднос и број на слики при генерирање слики.
 • Бројот на алатки и функции може да се чувствуваат преголеми за некои луѓе.

Што е Photoleap?

Запознајте го Photoleap | Вовед во апликацијата

Photoleap од Лајрикс е исклучиво мобилен уредувач на фотографии за уреди со iOS и Android. Тој е разновиден и нуди широк спектар на алатки за уредување фотографии и вештачка интелигенција за подобрување на вашите слики.

Технологијата за вештачка интелигенција ги анализира вашите фотографии користејќи алгоритми за автоматско уредување и подобрување на истите, давајќи ги најдобрите резултати врз основа на вашите преференции. Не мора да трошите часови за рачно уредување на вашите фотографии користејќи комплицирани алатки за уредување фотографии!

Photoleap е одличен за секого, особено ако фотографирате исклучиво на вашиот телефон и сакате пристап до моќни, лесни за употреба алатки за уредување. Подоцна во статијата, подлабоко ќе ги истражиме алатките и функциите на Photoleap.

Без разлика дали сте професионален фотограф или сакате да додадете креативен допир на вашите фотографии, Photoleap има по нешто за секого. Со своите способности за уредување со ВИ, Photoleap ви овозможува да истражувате бескрајни креативни можности и да ги однесете вашите фотографии на следното ниво!

За кого е најдобро Photoleap?

Photoleap е разновиден мобилен уредувач на фотографии за секој кој првенствено фотографира на својот телефон. Сепак, одредени типови на луѓе имаат најголема корист од користењето на Photoleap:

 • Креаторите на содржини можат да ги користат алатките за уредување на Photoleap за да додаваат уникатен текст, да отстрануваат и заменат позадини, да прават колажи, да сечат фотографии и да користат алатки за вештачка интелигенција за да ги оформат и размени лица, заменете ги објектите и генерирајте слики и позадини.
 • Сопственици на деловни активности може да го користат Photoleap за фотографиите на нивните производи со автоматско отстранување на позадините и нивно заменување со забавни претходно поставувања, автоматски заменувајќи ги елементите, генерирање на снимки од глава, и користење вештачка интелигенција за подобрување на сликите.
 • Професионалните фотографи можат да користат Photoleap за да го подобрат квалитетот на нивните фотографии и да создадат уникатни композиции со алатката за мешање. Фотографите на природата, особено, можат да анимираат елементи од нивните фотографии, како небото и водата.
 • Фото ентузијастите можат да го користат Photoleap за да ги однесат своите фотографии на следното ниво со веднаш додавање уникатни граници, претворање на нивните слики во колажи и многу повеќе. Исто така, има многу лесни за употреба ВИ и алатки за уредување за експериментирање!
 • Блогерите можат да додаваат анимации на нивните фотографии за да ги направат статичните слики повозбудливи и да го зголемат ангажманот на корисниците. На пример, блогерите за патувања можат да го анимираат небото и водата и да ги вградат на нивните блогови за патувања.
 • Внатрешни дизајнери а архитектите можат да ги претворат своите скици во слики за подобро да ги визуелизираат нивните дизајни. Трансформирањето на скиците во слики го олеснува презентирањето и рафинирањето на дизајните со клиентите пред да преземете обврски.
 • Илустраторите можат да ја користат AI на Photoleap за да претворат едноставни скици во детални уметнички дела, заштедувајќи значително време и напор во креативниот процес.

Карактеристики на Photoleap

Карактеристиките на Photolep можат да се поделат во две категории: AI Tools и Editing Tools. Накратко ќе го објаснам секој за да разберете целосно за што е способен Photoleap.

Photoleap AI Tools

Алатки за вештачка интелигенција на Photoleap.

За да ви дадеме идеја за способностите за вештачка интелигенција на Photoleap, еве ги алатките за вештачка интелигенција на Photoleap:

 • AI Morph Faces: Изберете филтер или креирајте прилагодено барање за спојување на лица со познати личности! Оваа алатка е одлична за создавање нови профилни слики или споделување на социјалните мрежи.
 • Генератор за тетоважи со вештачка интелигенција: Истражете ги сопствените дизајни на тетоважи што можете да ги креирате со текст за да видите како изгледаат без болка или посветеност.
 • AI Swap Faces: заменете ги лицата за забава, за да пробате нов изглед или за креативна содржина како меми. Оваа алатка е одлична за групни фотографии!
 • Внатрешен дизајн со вештачка интелигенција: Можете да ги преуредите просториите или да менувате мебел за да видите како изгледаат. Можете дури и да ги претворите скиците на собите во слики со алатките за внатрешен дизајн на Photoleap!
 • AI Replace: Додајте, заменете или менувајте предмети на фотографиите со четкање на област и опишување на она што сакате да го видите. Во спротивно, изберете нешто од колекцијата на реквизити!
 • Генератор на портрети со вештачка интелигенција: Веднаш претворете го вашето домашно милениче во различни уметнички стилови, вклучувајќи карикатури, капчиња, аниме, мермер, кукли и многу повеќе. Користете текстуални предупредувања за да ги промените стилот и сцената.
 • Генератор на уметност со вештачка интелигенција: користете текстуални предупредувања за да создадете уникатна, единствена уметност во различни стилови. Оживувајте едноставни скици, дизајнирајте ги вашите внатрешни простори и креирајте различни селфи верзии.
 • Генератор на селфи со вештачка интелигенција: Применете различни стилови и естетика на вашите селфи фотографии. Цртани се, креирај професионални снимки од глава и многу повеќе. Совршено е за нови профилни слики!
 • Фото во цртан филм со вештачка интелигенција: Веднаш претворете се себеси, вашите миленици или фотографии од пејзаж во цртани со приспособени текстуални пораки.
 • Генератор на слики со вештачка интелигенција: Веднаш претворете ги текстуалните барања во слики во различни стилови. Користете однапред изготвен потсетник или креирајте своја. Колку подетално, толку подобро!
 • AI Photo Enhancer: Добијте подобри резолуции на фотографии со допир! Отстранете ја заматувањето, зголемете ја осветленоста и вратете ги старите фотографии на висока дефиниција.
 • Генератор за глава со вештачка интелигенција: Создадете професионални слики со вештачка интелигенција за секој индустриски стил, од корпоративен до креативен. Одлично е за деловни професионалци и оние кои бараат работа.
 • Продолжувач на слики со вештачка интелигенција: Проширете ги сликите надвор од нивната оригинална рамка така што ќе дозволите вештачката интелигенција да ги пополни празнините. Резултатите се точни, а стилот останува конзистентен!
 • AI Colorize Photo: Оваа алатка може да обои црно-бели фотографии и вратете ги во живот! Совршено е за стари семејни фотографии и многу повеќе.
 • Генератор на позадина со вештачка интелигенција: Променете ја сценографијата со магијата на позадините со вештачка интелигенција. Заменете и генерирајте прилагодени позадини со инструкции, без разлика дали се познати знаменитости, прекрасни локации или нешто апстрактно.
 • Филтри за фотографии со вештачка интелигенција: Поставете фотографија и додајте филтри за да ги трансформирате селфите во аниме и цртани филмови. Користејќи ја моќта на филтрите за фотографии со вештачка интелигенција, можете исто така да трансформирате надворешни и внатрешни сцени или да станете славна личност.
 • Генератор на аватари со вештачка интелигенција: Поставете десет селфиња и креирајте сопствени аватари во различни стилови, како пирати, суперхерои и многу повеќе!
 • Годишник за вештачка интелигенција: Поставете неколку селфи фотографии и фрлете ги назад во 90-тите. Изберете од различни стилови, вклучувајќи навивачка, моторџија, гранџ рокер и многу повеќе.
 • AI Photo to Painting: Претворете ги фотографиите во прекрасни слики! Функциите за сликање со вештачка интелигенција ви овозможуваат да изберете од апстрактни до класични стилови или да користите приспособено текстуално известување.

Алатки за уредување Photoleap

Алатки за уредување Photoleap.

Еве ги алатките за уредување фотографии што доаѓаат со Photoleap:

 • Текст: исклучиво за iOS, изберете од различни фонтови за да вклучите текст на сликите. Од елегантни и модерни фонтови до чудни и забавни, сигурно ќе го најдете совршениот фонт што ќе одговара на различната естетика! Можете да го приспособите текстот со менување на бојата, додавање сенки и превртување и ротирање за да го постигнете точниот изглед што го сакате.
 • Отстранете ги предметите: Отстранете ги несаканите предмети, луѓе, текст итн., за совршени фотографии без одвлекување. Отстранувачот на објекти ви овозможува да ја поставите вашата слика, да ја изберете алатката за отстранување и да поминете преку објектот што сакате да го елиминирате!
 • Отстранете ја позадината: Веднаш отстранете ја позадината со алатката Cutout и заменете ја со нешто што одговара на расположението кон кое сакате. Можете да ја користите AI на Photoleap за да ја замените позадината со поставена слика, да изберете претходно поставена позадина или да ја одржувате транспарентна. Алатката ги израмнува мазните рабови, што значи дека нема да треба да се грижите за пердуви.
 • Комбинирајте: спојте фотографии за да создадете возбудливи композиции! Алатката за мешање работи магично со мешање до 12 слики и слоеви за да се добие кул ефект на двојна експозиција. Тоа е уникатен начин да се комбинираат фотографиите за да се потсетите на спомените.
 • Колаж: Користете фото решетки и рамки за моментално да ги претворите спомените во уметнички ремек-дела! Многу обрасци, текстури и бои се достапни како рамки. Тематските позадини совршено го поставуваат расположението за секој празник или сезона. Прилагодете ги аглите на кадрите, експериментирајте со соодносот на мрежата и додајте до шест слики по колаж.
 • Граници: Додајте ги совршените креативни граници со еден допир! Изберете од различни форми и стилови кои совршено одговараат на фотографии од семејни собири, свадби, празници, родендени и многу повеќе. Откако ќе го изберете, приспособете ја границата со прилагодување на ширината и непроѕирноста.
 • Исечете ги: Веднаш исечете ги вашите фотографии во која било големина или форма! Сечењето ви помага да ги отстраните одвлекувањата на заднината и да добиете совршена големина на фотографијата. Photoleap има претходно поставени соодноси оптимизирани за најпопуларните платформи за социјални медиуми за да ви помогнат побрзо да ги приспособите вашите фотографии! Откако ќе се исечете, нанесете забавни рамки или претворете ги вашите фотографии во колажи.
 • Заматување: заматете ги позадините за да го нагласите вашиот предмет или додајте креативност со стилови на заматување како движење и зумирање! Тоа е одличен начин да ги отстраните сите одвлекувања во позадина, без разлика дали се улични знаци или фотобомбардери.
 • Анимирајте: Оживејте ги вашите статични слики со нивно анимирање! Можете да ги анимирате природните елементи како небото и водата или да додавате налепници за анимација на слики и преклопувања за да ги држите луѓето приврзани. Можете да додадете 3D графика и ефекти за повеќе филмски ефект. Photoleap ви дава целосна контрола врз деловите од фотографијата што сакате да ги анимирате за најдобри резултати. Можете дури и да анимирате текст!
 • Филтри и ефекти: Подобрете ги вашите фотографии со уникатни филтри и ефекти. Овие филтри вклучуваат додавање бои, претворање на вашите фотографии во црно-бели или додавање на стари, модерни, дефекти и ефекти на објективот. Направете ги работите уште подалеку со дисперзија, двојна експозиција и поп-арт ефекти или користете го ВИ филтри да ги претворите вашите селфи фотографии во суперхерои, сирени и многу повеќе. И на крај, сменете ја позадината веднаш со библиотеката на Филтри за заднина со вештачка интелигенција, претворете ги едноставните скици во слики или заматете ја позадината за професионална длабочина на поле.

Како да користите Photoleap за генерирање и уредување фотографии

Сега кога знаеме за што е способен Phootleap, ајде да видиме како можеме да го користиме за генерирање и отстранување елементи од фотографиите! Слободно експериментирајте со која било од другите алатки на Photoleap кон кои гравитирате.

 1. Креирајте сметка Photoleap
 2. Преземете ја апликацијата
 3. Изберете Алатки за вештачка интелигенција
 4. Изберете Текст во слика
 5. Опишете ја сликата
 6. Изберете стил
 7. Изберете и уредете слика
 8. Отстранете ги елементите
 9. Зачувајте ја сликата

Чекор 1: Создадете сметка на Photoleap

Избор на почеток на бесплатен пробен период на Photoleap.

Почнав со одење во Почетна страница на Photoleap и изберете „Започни бесплатен пробен период“. Photoleap нуди 7-дневен бесплатен пробен период што можете да го откажете во секое време! Можете исто така да преземете Photoleap од една од продавниците за апликации за целосно бесплатна верзија.

Чекор 2: Преземете ја апликацијата

Преземање на апликацијата Photoleap.

Откако ја создадов мојата сметка, морав да ја преземам апликацијата Photoleap.

Апликацијата е достапна на iOS и Android, што ја прави широко достапна. Можев да го скенирам QR-кодот користејќи ја камерата на мојот телефон или да го преземам директно од Apple App Store или Google Play Store.

Чекор 3: Изберете Алатки за вештачка интелигенција

Избор на AI Tools во апликацијата Photoleap.

Преземањето на апликацијата беше брзо и лесно. Сакав да го пробам генераторот на уметност со вештачка интелигенција на Photoleap, па избрав „Алатки за вештачка интелигенција“ на врвот.

Чекор 4: Изберете Текст во слика

Избор на текст во слика на апликацијата Photoleap.

Следно, скролав до дното и избрав „Текст во слика“.

Чекор 5: Опишете ја сликата

Photoleap генератор на слики со вештачка интелигенција.

Photoleap ме замоли да ја опишам сликата што сакав да ја генерирам. Не бев сигурен што да генерирам, па го ценев делот „Инспирирај се“, кој ми покажа неколку примери со текстуални поттикнувања што можев да ги користам.

Чекор 6: Изберете стил

Опишување и креирање слика со вештачка интелигенција со помош на генератор на слика Photoleap AI.

Имаше повеќе стилови од кои можев да изберам, но на крајот отидов со „Реалистично“ за да видам колку фотографијата ќе биде реална.

Бев разочаран што не можев да го изберам бројот на слики што ќе ги генерира Photoleap или големината на моите слики. Без оглед на тоа, стиснав „Прифати и генерирај“.

Четири генерирани фотографии од илустрација на девојка која користи Photoleap.

По неколку секунди, Photoleap генерира четири слики. За илустрации, фотографиите изгледаа многу детално! Бев среќен со резултатите.

Чекор 7: Изберете и уредете слика

Уредување слика со помош на Photoleap.

Го избрав оној што најмногу ми се допадна и ми беа претставени неколку опции: можев да генерирам повеќе како него, да го уредувам или да го преземам на мојот телефон. Ја избрав опцијата за уредување за да видам за што друго можеше Photoleap.

Чекор 8: Отстранете ги елементите

Избирање на алатката за отстранување на слика во Photoleap.

Изборот на „Уреди“ веднаш ме доведе до уредувачот на слики Photoleap, каде што имав целосен пристап до алатките за уредување.

Сакав да ги отстранам балоните од позадината, па ја избрав алатката „Отстрани“. Повторно избрав „Отстрани“ и ги поминав црвените и жолтите балони во позадина.

Чекор 9: Зачувајте ја сликата

балони отстранети од фотографија и избирање на ознаката за да ја зачувате.

По неколку удари, балоните целосно исчезнаа! Откако ќе завршам, го притиснав штиклирањето и „Зачувај“ горе десно за да го зачувам на мојот телефон.

Оваа алатка е совршена за фотографи на телефон на кои им е потребен брз и лесен начин да ги отстранат уличните знаци, луѓето и предметите од позадината на нивните фотографии. Забавен е, лесен за употреба и дава одлични резултати.

Ако сте љубопитни, преземете Photoleap да види се што може да направи! Можете да пристапите до нивниот бесплатен план ако го преземете од Apple App Store или Google Play Store. Во спротивно, започнете го 7-дневниот бесплатен пробен период на веб-страницата Photoleap.

Топ 3 алтернативи на Photoleap

Иако Photoleap нуди низа функции и алатки за уредување фотографии, секогаш е корисно да се истражуваат алтернативните опции и да се споредуваат за да се донесе информирана одлука. Ајде да погледнеме некои популарни алтернативи на Photoleap и да видиме како тие се наредени.

Skylum Luminar Neo

Како да се користи Sky AI | Luminar Neo

Skylum Luminar Neo е уште една моќна апликација за уредување фотографии. Исклучиво е достапна како апликација за преземање на десктоп компјутери, но не е напор да се користи со над 30 алатки и функции за вештачка интелигенција.

Пробав многу апликации за уредување фотографии, а Skylum е наједноставната десктоп апликација. Сè е добро организирано и користите едноставни копчиња за да примените уредувања.

Изберете Photoleap за најдобар уредувач на фотографии на телефонот. Во спротивно, изберете Skylum Luminar Neo за наједноставниот уредувач на фотографии со вештачка интелигенција на десктоп компјутерите. Изберете ги двете за моќни алатки за уредување фотографии со вештачка интелигенција!

Прочитајте ја нашата Преглед на Skylum или посетете Азил.

Fotor

Вештачката интелигенција на вашите прсти: Преглед на функциите за уредување FotorAI

Fotor е популарна апликација за уредување фотографии која нуди низа алатки за вештачка интелигенција и функции за уредување фотографии за подобрување на вашите фотографии.

Fotor и Photoleap се слични платформи кои нудат слични алатки и карактеристики. Сепак, Photoleap е исклучиво достапен на мобилни телефони, додека Fotor е достапен на секој уред, вклучувајќи ги и десктоп компјутерите и мобилните телефони. Fotor нуди и шаблони и други ресурси специфични за настани, теми, маркетинг и социјални медиуми.

Photoleap е најдобриот уредник за уредување фотографии направени од вашиот телефон. Тој е лесен за користење и има многу алатки за вештачка интелигенција за да го подигне вашето уредување фотографии на следното ниво.

Ако фотографирате исклучиво на вашиот телефон, користете Photoleap. За поголема флексибилност при уредување фотографии на вашиот телефон и компјутер, изберете Fotor!

Прочитајте ја нашата Преглед на фотографии или посетете Fotor.

Adobe Photoshop

Вовед во генеративно полнење | Adobe Photoshop

Adobe Photoshop е широко признат како индустриски стандард за уредување фотографии. Тој нуди сеопфатен сет на функции и алатки за професионално уредување фотографии. Компанијата има имплементирано алатки за вештачка интелигенција како избор на објекти, замена на небото и повеќе во својот софтвер.

Иако Photoleap обезбедува моќни можности за уредување, тој ги нема истите напредни функции и флексибилност како Adobe Photoshop.

Adobe Photoshop е најдобриот избор ако сте професионален фотограф и барате напредни можности за уредување. Во спротивно, изберете Photoleap за најдобрата апликација за уредување фотографии за мобилни телефони со интерфејс лесен за корисникот и моќни алатки за вештачка интелигенција!

Преглед на Photoleap: Најдобар уредувач на фотографии за мобилни телефони?

Врз основа на другите фото едитори што ги пробав, Photoleap е најдобар за мобилни уреди. Доаѓа со многу алатки за уредување фотографии и вештачка интелигенција кои се доволно напредни за професионалци и доволно лесни за хобистите!

Генераторот на слики со вештачка интелигенција беше брз и лесен за употреба, давајќи точни и детални резултати. Иако бројот на алатки првично се чувствуваше малку поразителен, уредувањето на фотографиите беше лесно и прецизно, а интерфејсот беше чист и лесен за навигација.

Неговите моќни способности напојувани со вештачка интелигенција и лесното прилагодување им одговараат на професионалците и хобистите. Photoleap е особено корисен за креаторите на содржини кои постојано поставуваат фотографии на социјалните мрежи или хобисти кои најчесто фотографираат на своите телефони.

Ви благодариме што ја прочитавте мојата рецензија за Photoleap! Се надевам дека ви беше од помош. Како што напредува технологијата и се појавуваат нови можности за уредување, Photoleap ќе продолжи да ги поместува границите на она што е можно на мобилниот телефон!

Најчесто поставувани прашања

Колку чини Photoleap?

Можете да преземете Photoleap бесплатно од продавницата за апликации на вашиот телефон. Алтернативно, можете започнете 7-дневен бесплатен пробен период на Про планот со преземање на Photoleap од веб-локацијата. Откако ќе заврши пробниот период, мора да се претплатите на планот Pro, кој нуди месечни или годишни претплати.

Можете ли да користите Photoleap бесплатно?

Можете да преземете Photoleap од продавницата за апликации на вашиот телефон бесплатно и да пристапите до низа основни алатки и функции за уредување. Напредните функции бараат претплата за Pro.

Дали е безбедна апликацијата Photo Lab?

Photoleap дава приоритет на безбедноста, безбедноста и приватноста на своите корисници. Апликацијата ги следи безбедносните протоколи за индустриски стандард и презема мерки за заштита на податоците на корисниците.

Можете ли да продавате слики од Photoleap?

Слободно можете да ги користите проектите создадени преку апликацијата на кој било начин се додека користите свои слики или слики за кои сте добиле дозвола за уредување. Сепак, Photoleap не може да обезбеди правен совет за слики кои користат алатки за вештачка интелигенција наменети за комерцијална употреба.

Ако сакате комерцијално да ги користите сликите на Photoleap, размислете за добивање професионален правен совет и повикајте се на Услови на употреба Услови за користење на вештачката интелигенција.

Дали Photoleap е добар?

Од моето искуство со користење на Photoleap и споредувајќи го со други уредници на фотографии со вештачка интелигенција, Photoleap е најдобриот уредувач на фотографии за мобилни телефони. Нуди моќни функции за вештачка интелигенција, интерфејс лесен за корисникот и широк спектар на алатки за уредување.

За што се користи Photoleap?

Photoleap се користи за подобрување на квалитетот на фотографиите, создавање уникатни и уметнички ефекти и уредување слики првенствено за објави на социјалните мрежи. Без разлика дали сте професионален фотограф, хобист или ентузијаст на социјалните мрежи, Photoleap ги обезбедува алатките и функциите што ви се потребни за да ги постигнете посакуваните резултати.

Дали вреди Photoleap?

Ако барате моќен и разноврсен мобилен уредувач на фотографии со широк спектар на функции за вештачка интелигенција и креативни можности, Photoleap добро вреди да се инвестира. Размислете за вашите потреби за уредување, карактеристиките што ги нуди апликацијата и трошоците за претплата за да одредите дали Photoleap вреди.

Како да користам вештачка интелигенција на Photoleap?

По преземањето, изберете „AI Tools“ за да започнете да користите AI на Photoleap. Потоа, изберете ја алатката за вештачка интелигенција што ве интересира. Следете ги инструкциите или инструкциите дадени во апликацијата и оставете ги алгоритмите за вештачка интелигенција да работат магично. Тоа е директно и интуитивно!

Janine Heinrichs е создавач и дизајнер на содржини што им помага на креативците да го насочат својот работен тек со најдобрите алатки за дизајн, ресурси и инспирација. Најдете ја кај janinedesignsdaily.com.