никулец 10 најдобри алатки за цртање со вештачка интелигенција (мај 2024 година) - Unite.AI
Поврзете се со нас

Најдоброто од

10 најдобри алатки за цртање со вештачка интелигенција (мај 2024)

Ажурирани on

Unite.AI е посветена на ригорозни уредувачки стандарди. Може да добиеме компензација кога ќе кликнете на линковите до производите што ги прегледуваме. Ве молиме погледнете го нашиот придружно откривање.

Појавата на алатките за цртање со вештачка интелигенција означува волшебна пресек на технологијата и креативноста. Овие алатки, искористувајќи ја моќта на алгоритмите за вештачка интелигенција, го променија начинот на кој ги трансформираме сликите и видеата во претстави во стил на цртан филм. Од професионални дизајнери до секојдневни корисници, цртачите со вештачка интелигенција нудат уникатен спој на едноставност и софистицираност, овозможувајќи создавање на зачудувачки, стилизирани визуелни слики со само неколку кликања.

Како што технологијата за вештачка интелигенција станува сè подостапна, овие алатки не се само за забава, туку служат и за практични цели во различни индустрии, вклучувајќи маркетинг, образование и дигитална уметност. Тие нудат уникатен начин за ангажирање на публиката, подобрување на материјалите за учење и создавање привлечни дизајни. Разновидноста и леснотијата на користење на овие алатки ја демократизираа уметноста на карикатурата, правејќи ја популарен тренд во дигиталниот свет.

Ајде да ја погледнеме нашата листа на некои од најдобрите алатки за цртање со вештачка интелигенција:

1. Видноз АИ

Овој БЕСПЛАТЕН генератор на цртани филмови со вештачка интелигенција е луд!

Vidnoz AI влегува во центарот на вниманието со својот генератор на цртани филмови со вештачка интелигенција, клучна карактеристика во неговиот пакет иновативни алатки. Овој генератор ја менува играта за оние кои сакаат да ги трансформираат обичните фотографии во волшебни цртани слики. Тој е особено популарен меѓу корисниците за маркетинг, рекламирање, па дури и создавање уникатни дизајни за пакување производи. Алатката е доказ за креативните можности отклучени од вештачката интелигенција во сферата на дигиталната уметност.

AI Cartoon Generator е дизајниран за лесно користење, овозможувајќи им на корисниците без напор да ги претворат своите фотографии во цртани. Овој пристап пријателски за корисниците го прави достапен за љубителите на вештачката интелигенција и за почетниците. Процесот е брз и ефикасен, благодарение на можностите за брзо рендерирање на алатката и моќните филтри за цртани со вештачка интелигенција. Без разлика дали се работи за создавање селфи од цртан филм или стилизирана слика за професионална употреба, Vidnoz AI испорачува со финес и брзина.

Една од највпечатливите карактеристики на Vidnoz AI's Cartoon Generator е неговиот интелигентен избор на филтер. По поставувањето на сликата, алатката ја анализира и го избира најпогодниот филтер од својата обемна база на податоци. Овој паметен процес на селекција осигурува дека секоја слика се трансформира во прекрасен портрет во аниме стил кој ја доловува суштината на оригиналната фотографија.

Главни карактеристики на Vidnoz AI генератор на цртани филмови:

 • Бесплатна онлајн конверзија: Претворете ги фотографиите во цртани онлајн бесплатно, правејќи ги достапни за широката публика.
 • Брзо рендерирање: Брзата обработка обезбедува непречено и ефикасно корисничко искуство.
 • Моќни филтри за вештачка интелигенција: Достапни се широк спектар на филтри за цртани филмови, кои обезбедуваат висококвалитетни, разновидни опции за цртање.
 • Искуство погодно за корисниците: Лесен за користење, овозможувајќи им на корисниците без напор да конвертираат и преземаат цртани слики.
 • Дневни бесплатни обиди: Нуди дневни бесплатни проби без кредити, угостителски за сите љубители на вештачката интелигенција.

Прочитајте ја нашата Преглед на Видноз или посетете Видноз.

2. BasedLabs – генератор на уметност за аниме со вештачка интелигенција

Генератор на уметност за аниме со вештачка интелигенција на BasedLabs е најсовремена алатка дизајнирана и за уметници кои бараат инспирација и за ентузијасти кои сакаат да направат оригинални ликови или сцени од аниме. Оваа иновативна платформа им овозможува на корисниците да создаваат прекрасни аниме илустрации со едноставно поттикнување на посакуваните карактеристики и избирање уметнички стил. Преку употребата на напредни алгоритми, генерира уникатни аниме ремек-дела прилагодени на преференциите на корисникот.

Изберете од избор на стилови на уметност, вклучувајќи опции како Cyberpunk или Ghibli, за да генерирате уникатно аниме. Со внесување на конкретни детали и клучни зборови во промптно поле, корисниците можат да го водат стилот и насоката на уметноста, обезбедувајќи дека конечното уметничко дело е усогласено со нивната визија.

Алатката гарантира дека секое парче ги исполнува професионалните стандарди, нагласувајќи ги деталите, хармонијата на боите и композицијата.

 • Креирајте аниме art со сопствени карактеристики и стилови преку BasedLabs AI.
 • Оригинални ликови идеален за креација или за премислување на сцена, не бара уметнички вештини.
 • Лесен за користење со различни аниме режими како Cyberpunk и Ghibli.
 • Оригинални ликови идеален за креација или за премислување на сцена, не бара уметнички вештини.
 • Професионален квалитет аниме илустрации, погодни и за лична и за комерцијална употреба.

3. Photoleap од Lightricks – Карикатуризатор

Цртани филтри за вештачка интелигенција на Photoleap, дизајнирани со напредни алгоритми, овозможуваат моментални, пријатни трансформации. Овие филтри нудат спектар на опции, од анимирани авантури до саги за суперхерои, овозможувајќи им на корисниците да ги претворат своите фотографии во цртани филмови.

Платформата е опремена и за прилагодување, овозможувајќи им на корисниците да креираат уникатни стилови на цртани филмови преку специјализирани инструкции. Дополнително, Photoleap вклучува технологија за вештачка интелигенција за создавање портрети од домашни миленици, претворајќи ги миленичињата во централни фигури на нивните наративи за цртани филмови. Со оваа функција, корисниците можат да ги замислат своите мачки како цртани ликови или кучиња во чудни анимирани поставки. Софтверот ги проширува своите способности на пејзажи, трансформирајќи ги во волшебни, анимирани светови со допир на технолошка магија.

Клучни карактеристики на генератор на цртани филмови со вештачка интелигенција на Photoleap:

 • Филтри за вештачка интелигенција: Брзи трансформации од фотографија во цртан филм.
 • Прилагодени стилови: Персонализирајте ги цртаните филмови со уникатни инструкции.
 • Цртани миленичиња: Претворете ги миленичињата во анимирани ликови.
 • Пејзажна анимација: Цртани пејзажи без напор.
 • Леснотија на користење: Интуитивна платформа за креативни карактеристики на вештачка интелигенција.

4. Fotor's Cartoon Photo Editor

Слика: Фотор

Fotor's Cartoon Photo Editor е иновативна алатка напојувана со вештачка интелигенција која се истакнува во конвертирањето на портретните и пејзажните слики во живописни цртани. Оваа алатка е наменета за корисници кои сакаат да додадат уникатен, анимиран пресврт на нивните слики со минимален напор. Се издвојува по способноста за трансформација со еден клик, што го прави процесот на цртање неверојатно едноставен и брз.

Силата на Fotor's Cartoon Photo Editor лежи во неговата обемна библиотека со ресурси. Корисниците имаат пристап до плејада на фотографии, налепници и графики без хонорар. Дополнително, алатката нуди професионално дизајнирани шаблони, осигурувајќи дека корисниците можат лесно да креираат висококвалитетни, визуелно привлечни слики. Интеграцијата на алатките за вештачка интелигенција, вклучително и алатка за подобрување на вештачката интелигенција, напредно отстранување предмети и трендовски фото ефекти, дополнително го подобрува корисничкото искуство нудејќи широк опсег на опции за уредување.

Исклучителна карактеристика на алатката на Fotor е филтерот за миленичиња од цртан филм. Овој филтер посебно се грижи за љубителите на домашни миленици, овозможувајќи им да ги трансформираат своите фотографии од домашни миленици во цртани филмови во стилот на Дизни. Тоа е забавен и креативен начин да ги замислите фотографиите на саканите миленичиња, додавајќи им чуден допир на овие негувани спомени.

Главни карактеристики на Fotor's Cartoon Photo Editor:

 • Цртанизација со еден клик: Трансформирајте која било слика во цртан филм со само еден клик.
 • Широка библиотека со ресурси: Пристап до огромна колекција на фотографии, налепници и графики без хонорар.
 • Професионално дизајнирани шаблони: Лесно креирајте слики со професионален изглед со претходно дизајнирани шаблони.
 • Алатки за уредување напојувани со вештачка интелигенција: Вклучува алатки за подобрување на вештачката интелигенција, филтри и напредни функции за отстранување предмети.
 • Трендовски фото-ефекти: Останете во тек со најновите фото ефекти и трендови.

5. VanceAI Toongineer Cartoonizer

VanceAI Toongineer Cartoonizer, напојуван со технологија за длабоко учење, е динамична алатка за цртање слики со вештачка интелигенција која носи уникатен шмек за обработка на слики. Оваа алатка има за цел да додаде личност и забава на вашите слики со тоа што ќе ги претвори во илустрации налик на цртан филм. Дизајниран е за оние кои сакаат да внесат допир на креативност и каприц во нивните фотографии.

Јадрото на Toongineer Cartoonizer е неговата карактеристика AI Image Cartoonizer. Со кориснички интерфејс, корисниците можат лесно да ги поставуваат своите слики и да гледаат како алатката брзо ги трансформира во шармантни цртани филмови. Овој процес не само што е брз, туку и многу ефикасен, што го прави најдобро решение за инстант цртање на слики.

Но, Toongineer Cartoonizer е повеќе од обичен карикатуризатор. Може да се пофали со пакет од функции за обработка на слики кои задоволуваат широк опсег на потреби. Од подобрување на квалитетот на сликата до зголемување на резолуцијата, отстранување на звук, острење и обновување, оваа алатка прави се. Исто така, се истакнува во ретуширањето на портретите, отстранувањето на позадината и создавањето аватари на цртаните филмови, што го прави разновиден избор и за лична и за професионална употреба.

Главни карактеристики на VanceAI Toongineer Cartoonizer:

 • Цртанизатор на слики со вештачка интелигенција: Претворете ги фотографиите во цртани без напор со технологијата за длабоко учење.
 • Разновидна обработка на слики: Нуди функции како што се подобрување на сликата, зголемување на резолуцијата, отстранување на звук, острење и реставрација.
 • Ретуширање на портрет: Ги подобрува портретите со специјализирани алатки за уредување.
 • Отстранување на позадина: Лесно ги отстранува позадините од сликите за почист, пофокусиран изглед.
 • Цртани аватари: Создадете уникатни цртани аватари од вашите фотографии.

6. Фо.да Карикатуризатор

Pho.to нуди алатка за цртање со вештачка интелигенција, скапоцен камен во нивниот пакет на онлајн алатки за уредување фотографии. Оваа алатка е за трансформирање на обичните портрети во прекрасни цртани слики. Скроен е за оние кои сакаат да додадат разигран и уметнички пресврт на нивните фотографии, без разлика дали се за лично уживање или за креативни проекти.

Карактеристиката на цртачот на Pho.to е неговиот дизајн лесен за користење. Го поедноставува процесот на цртање, овозможувајќи им на корисниците да ги претворат своите фотографии во цртани во само неколку лесни чекори. Овој пристап го прави атрактивна опција и за технолошките корисници и за оние кои се нови во уредувањето фотографии. Процесот на трансформација не е само лесен за корисниците, туку и брз, обезбедувајќи корисниците да уживаат во нивните цртани слики без непотребно одложување.

Главни карактеристики на Pho.to Cartoonizer:

 • Трансформација со напојување со вештачка интелигенција: Претворете ги портретите во цртани без напор со напредната технологија за вештачка интелигенција.
 • Процес пријателски за корисниците: Едноставни и јасни чекори за трансформирање на фотографиите во цртани.
 • Брза трансформација: Уживајте во брзата обработка за непосредно искуство со цртање.
 • Обезбедување на приватност: Поставените фотографии се бришат по 24 часа за да се заштити приватноста на корисниците.
 • Бесплатен онлајн пристап: Бесплатно цртајте ги фотографиите на интернет, правејќи ги достапни за секојдневни и чести корисници.

7. BeFunky Cartoonizer

Слика: BeFunky

BeFunky Cartoonizer, алатка управувана со вештачка интелигенција, нуди беспрекорен начин за претворање на секоја фотографија во неверојатен цртан филм. Оваа алатка е совршена за корисници кои сакаат да додадат уметнички и разигран допир на нивните слики. Се издвојува по својата едноставност и ефективност, правејќи го цртаниот филм пристапна опција за секого, без оглед на нивните вештини за уредување.

Суштината на BeFunky's Cartoonizer лежи во неговата детална алатка за уредување, која обезбедува плејада опции за уредување. Освен само цртање, корисниците можат да истражуваат разни други функции за да ги подобрат своите слики. Процесот на трансформација на фотографија во цртан е јасен - прикачете слика, изберете ја опцијата Cartoonizer и гледајте како алатката ја прави својата магија. Трансформацијата не само што е ефикасна, туку и дава висококвалитетни резултати за само секунди.

Дизајниран со фокус на корисничкото искуство, BeFunky's Cartoonizer е и визуелно привлечен и пријатен за користење. Неговиот интуитивен интерфејс гарантира дека корисниците можат лесно да се движат низ опциите за уредување, правејќи го процесот на трансформација на фотографијата лесно искуство.

Главни карактеристики на BeFunky Cartoonizer:

 • Цртанизација со вештачка интелигенција: Претворете ги фотографиите во цртани филмови без напор со напредна технологија за вештачка интелигенција.
 • Детална алатка за уредување: Широк опсег на опции за уредување за дополнително подобрување на сликите.
 • Брза обработка: Брза трансформација на слики во цртани.
 • Визуелно привлечен интерфејс: Дизајниран за забава и лесна употреба, подобрувајќи го целокупното корисничко искуство.
 • Достапност на бесплатна верзија: Пристапете до основните функции бесплатно, погодни за случајни корисници.

8. ToonMe

Слика: ToonMe

ToonMe е многу популарна апликација управувана со вештачка интелигенција која е специјализирана за трансформирање на фотографиите во прекрасни слики во стил на цртан филм. Доби значајна привлечност поради неговата способност да генерира уникатни, рачно нацртани квалитетни портрети од селфи или фотографии поставени од корисниците. ToonMe се издвојува по својот специјализиран алгоритам за вештачка интелигенција, кој е вешт во изработката на персонализирани изведби на цртани со карактеристичен уметнички допир.

Разновидноста на стилови и ефекти на апликацијата е една од нејзините најпривлечни карактеристики. Овие опции им овозможуваат на корисниците да експериментираат и да ги персонализираат нивните цртани слики, давајќи им слобода да ја изразат својата креативност на многу начини. Без разлика дали станува збор за забавна слика на профилот или за уметничко истражување, ToonMe обезбедува алатки за да ја направи секоја слика посебна.

Популарноста на ToonMe е дополнително зголемена со трендовите на социјалните мрежи, како што е предизвикот #ToonMe. Овој тренд ја направи апликацијата достапна и привлечна за широк опсег на корисници, особено оние на кои им недостасуваат традиционални вештини за цртање, но сакаат да се видат себеси во аватар од цртан филм.

Главни карактеристики на ToonMe:

 • Алгоритам управуван од вештачка интелигенција: Веднаш генерира рачно нацртани квалитетни портрети од фотографии.
 • Разновидност на стилови и ефекти: Широк спектар на опции за персонализирано креирање цртани филмови.
 • Интеграција на социјалните медиуми: Популаризирано преку трендовите како предизвикот #ToonMe.
 • Достапно за не-уметници: Го олеснува цртањето за корисниците без вештини за цртање.
 • Достапност на платформата: Може да се преземе на различни платформи, вклучувајќи ги App Store и Google Play.

9. Карикатуризатор на Picsart

Слика: Picsart

Picsart нуди иновативен карикатуризатор со вештачка интелигенција што го рационализира процесот на трансформирање на фотографиите во цртани. Оваа алатка е идеална за оние кои сакаат брзо и без напор да им дадат на своите фотографии забавен, анимиран пресврт. Користејќи широк спектар на филтри за цртани филмови со помош на вештачка интелигенција, Picsart им овозможува на корисниците лесно да ги применат овие ефекти на нивните слики за инстант цртање.

Работата на карикатуризаторот на Picsart е едноставна и прифатлива за корисниците. Корисниците едноставно ја поставуваат својата слика во уредникот Picsart, го избираат омилениот филтер за цртани филмови и со неколку кликања можат да ја зачуваат и споделат својата ново цртана фотографија. Оваа едноставност и леснотија на користење го прават Picsart одличен избор и за случајни корисници и за креативни професионалци.

Главни карактеристики на Picsart Cartoonizer:

 • Филтри за цртани филмови со помош на вештачка интелигенција: Широк спектар на филтри за брзо претворање на фотографиите во цртани филмови.
 • Едноставен и лесен процес: Поставете, нанесете филтер и зачувајте - директен пристап кон цртањето.
 • Отстранувач на позадина со напојување со вештачка интелигенција: Лесно отстранете ги и заменете ги позадините на фотографиите.
 • Масовно уредување: Погодно уредувајте повеќе слики одеднаш.
 • Широка библиотека со ресурси: Пристап до огромна колекција на фотографии, налепници и графики без хонорар.

10. Тонизирај

Слика: Toonify

Toonify нуди уникатен пристап за цртање користејќи Generative Adversarial Networks (GANs), врвна технологија за вештачка интелигенција. Оваа алатка им се допаѓа на оние кои се фасцинирани од пресекот на вештачката интелигенција и уметноста, обезбедувајќи едноставен, но ефикасен начин за трансформирање на фотографиите во цртани верзии. Toonify се издвојува по употребата на напредни алгоритми за вештачка интелигенција, што го прави одличен избор за технолошките ентузијасти и за креативните поединци.

Корисничкото искуство со онлајн алатката на Toonify е едноставно и без проблеми. Со кликнување на копчето Слика и прикачување на фотографија, корисниците можат лесно да ги цртаат своите слики. Алатката се грижи за целиот процес, што ја прави брза и удобна опција за оние кои бараат брзи резултати без потреба од сложени вештини за уредување.

Главни карактеристики на Toonify API:

 • Генеративни противнички мрежи (GAN): Користи напредни AI алгоритми за цртање.
 • Едноставен кориснички интерфејс: Лесна за употреба онлајн алатка за инстант цртање на фотографии.
 • Брзи резултати: Нуди брз начин за гледање цртани верзии на вашите фотографии.
 • Образовна документација: Обезбедува детални информации за технологијата и нејзините апликации.
 • Достапно за сите корисници: Дизајниран за лесно користење, привлечен и за техничката и за нетехничката публика.

Прифаќање на креативноста со вештачка интелигенција со алатки за карикатуризатор

Царството на алатките за цртање со ВИ го прикажува спојот на технологијата и креативноста, трансформирајќи ја дигиталната уметност и обработката на слики. Секоја алатка што ја истражувавме нуди уникатни карактеристики, од разновидно создавање видео на Vidnoz AI до сеопфатно уредување фотографии на Colorcinch. Овие алатки ја демократизираат уметноста на цртање со интерфејси погодни за корисникот и напредни алгоритми за вештачка интелигенција, што ја прави достапна за сите нивоа на вештини.

Без разлика дали станува збор за професионален дизајн, маркетинг или лично истражување, овие карикатуристи им овозможуваат на корисниците без напор да ги трансформираат сликите во привлечна, цртана уметност. Мешавината на AI технологијата во овие алатки го поедноставува креативниот процес и отклучува нови можности за уметничко изразување и иновации. Како што вештачката интелигенција продолжува да се развива, нејзиното влијание врз дигиталната креативност е длабоко, најавувајќи нова ера на достапна и разновидна дигитална уметност.

Алекс Мекфарланд е новинар и писател за вештачка интелигенција кој ги истражува најновите случувања во вештачката интелигенција. Соработувал со бројни стартапи и публикации за вештачка интелигенција ширум светот.