Поврзете се со нас

Алатки за вештачка интелигенција 101

Преглед на Fotor: Врвен уредник на фотографии со вештачка интелигенција за креативци?

Ажурирани on

Unite.AI е посветена на ригорозни уредувачки стандарди. Може да добиеме компензација кога ќе кликнете на линковите до производите што ги прегледуваме. Ве молиме погледнете го нашиот придружно откривање.

Преглед на фотографии.

Софтвер за уредување фотографии може да биде комплицирано и скапо. Наместо да се фокусираме на креативната визија, ние сме оптоварени со обидот да совладаме комплицирани алатки.

Имав фер дел од фрустрации при уредување фотографии додека не наидов Fotor! Не е замена за Photoshop, но доаѓа со широк спектар на функции за уредување фотографии кои се исклучително лесни за користење.

Во овој преглед на Fotor, ќе разговарам што е Fotor, за кого е најдобро и неговите клучни карактеристики. Оттаму, ќе ви покажам како генерирав четири слики од замрзнат град во Њујорк и како користев вештачка интелигенција за да ги проширам неговите граници!

Ќе ја завршам статијата со совети за уредување фотографии и моите најдобри три алтернативи. Целта е до крајот, јасно да разберете за што е способен Fotor и дали е вистинскиот уредувач на фотографии за вас!

Пресудата

Fotor е најдобриот бесплатен фото едитор за почетници, кој нуди интерфејс лесен за корисникот и широк спектар на функции како што се создавање колаж, можности за дизајн и подобрувања со ВИ. Не е замена за Photoshop, но има бесплатен план, а алатките се лесни за употреба.

Добрите и лошите страни

 • Најдобрата корисничка алатка за уредување фотографии сè-во-едно за уредување фотографии, создавање колажи, дизајнирање графики и многу повеќе.
 • Достапен како веб-базиран софтвер (Fotor онлајн), мобилна апликација и професионален софтвер за уредување фотографии за Windows и Mac.
 • Способности за уредување со AI за брзо и лесно подобрувања на фотографиите.
 • Различни карактеристики за да се задоволат различни креативни потреби.
 • Широк опсег на опции за прилагодување, филтри и ефекти.
 • Кориснички интерфејс и интуитивен дизајн.
 • Одлично за почетници.
 • Сликите генерирани со вештачка интелигенција би можеле да изгледаат пореалистични.
 • Не се достапни функции за вештачка интелигенција на бесплатниот план.

Што е Фотор?

Вештачката интелигенција на вашите прсти: Преглед на функциите за уредување FotorAI

Fotor е разноврсна платформа за уредување фотографии која ги подобрува и трансформира фотографиите. Обезбедува сеопфатен сет на алатки за уредување фотографии и вештачка интелигенција, што го прави идеален избор за почетници и професионалци.

Основана во 2012 година, Fotor еволуираше за да стане водечки уредник на фотографии со вештачка интелигенција. Fotor користи напредни алгоритми машинско учење за подобрување на фотографиите како професионален фотограф, но побрзо и подостапно. Технологијата за вештачка интелигенција зад Fotor ви овозможува да ги уредувате вашите фотографии со само неколку кликања!

Можностите на Fotor го надминуваат основното уредување фотографии. Нуди многу функции и алатки за создавање прекрасни визуелни ефекти, отстранување на позадини, прилагодување на осветлувањето и боите и многу повеќе. Може да ги подобри портретите, да создава професионални слики на социјалните мрежи, да додава уметнички допири на фотографиите и многу повеќе.

Со своите способности за уредување напојуван со вештачка интелигенција, Fotor заштедува време и напор со автоматизирање на сложените задачи за уредување. Ова значи дека можете да се фокусирате на креативните аспекти на вашата работа наместо да трошите часови на рачни уредувања.

За кого е најдобро Fotor?

Fotor се грижи за секој што бара лесен, бесплатен уредувач на слики со различни алатки за вештачка интелигенција за да го забрза процесот. Сепак, постојат одредени типови на луѓе за кои Fotor е најдобар:

 • Професионалните фотографи можат да ги користат алатките за уредување фотографии и вештачка интелигенција на Fotor за да заштедат време на сложени уредувања и да се фокусираат повеќе на нивната креативна визија.
 • Влијателите на социјалните мрежи можат да ги користат шаблоните за социјалните медиуми на Fotor за да создадат привлечна содржина што ќе ја привлече нивната публика и ќе го подобри нивното присуство на интернет.
 • Маркетарите можат да ги користат маркетиншките шаблони на Fotor за да создадат привлечни визуелни визуелни слики за брендирање и маркетинг за да се истакнат на конкурентен пазар.
 • Графичките дизајнери можат да го користат графичкиот дизајн на Fotor и алатките за уредување напојувани со вештачка интелигенција за да го насочат својот работен тек и брзо да произведат неверојатни дизајни.
 • Илустраторите можат веднаш да ги претворат фотографиите во илустрации или да користат генератор на слики со вештачка интелигенција за да генерираат илустрации наместо да ги создаваат рачно.

Севкупно, Fotor им користи на сите што сакаат да ги подобрат своите фотографии, без разлика дали се за лична употреба, професионални цели или социјални медиуми. Неговата разновидност и корисничкиот интерфејс го прават вредна алатка за секого!

Клучни карактеристики на Fotor Photo Editor

Fotor нуди многу алатки за уредување со неверојатна леснотија на користење за подобрување на вашите фотографии. Еве ги клучните карактеристики на Fotor за кои би сакале да бидете свесни:

 1. Графички дизајнер
 2. Производител на колаж
 3. Подобрувач на фотографии со вештачка интелигенција
 4. Отстранувач на позадина
 5. Фотографија за уметност
 6. Генератор на слики со вештачка интелигенција

1. Графички дизајнер

Карактеристика за графички дизајн на Fotor.

Fotor нуди бесплатна онлајн алатка за графички дизајн за сите ваши креативни проекти, вклучувајќи логоа, банери, реклами, графики на социјалните мрежи и многу повеќе. Исто така, ќе добиете пристап до огромната библиотека на Fotor со бесплатни шаблони, елементи за дизајн и залихи фотографии за да ги оживеете вашите креативни визии!

2. Изработувач на колаж

Како да направите колаж

Fotor нуди бесплатна алатка за правење колажи која ви овозможува брзо да произведувате волшебни фото колажи! Поставете ги вашите слики и претворете ги во уникатни колажи со над 2,000 професионално дизајнирани шаблони!

Производителот на колаж е лесен за употреба, висококвалитетен и разноврсен. Тоа е влечење и спуштање, така што не ви требаат никакви вештини за уредување. Од таму можете да го прилагодите вашиот колаж со текст, налепници, позадини и многу повеќе.

Fotor има и вграден уредувач на фотографии со алатки за вештачка интелигенција за беспрекорно да го усовршите вашиот колаж. Исто така, ќе можете да го зачувате вашиот колаж во различни формати, вклучувајќи JPG, PNG и PDF, за дигитална или печатена употреба.

Последното нешто што ќе го спомнам за колажот на Fotor е дека можете Преземете ја апликацијата за iOS или Android уреди! Ова значи дека можете да креирате колаж каде и да сте, дури и во движење.

Заборавете да одвоите часови за да креирате колаж рачно или користејќи комплициран софтвер. Креаторот на колажи на Fotor е совршена алатка за секој кој сака да создаде неверојатни колажи за потсетување на одмори, прослави и многу повеќе.

3. AI Photo Enhancer

Fotor AI Photo Enhancer.

Фоторски Подобрувач на фотографии со вештачка интелигенција е бесплатна онлајн алатка која ги разјаснува заматените фотографии со низок квалитет. Поставете слика и Fotor автоматски ќе го подобри квалитетот! Сè што треба да направите е да го преземете и споделите.

Еве неколку начини на кои можете да го користите подобрувачот на фотографии со вештачка интелигенција за да го подобрите квалитетот на вашите фотографии:

 • Подобрете ја и зголемете ја големината на сликата за 200%.
 • Изострете ги сликите што не се фокусирани.
 • Намали шум на сликата.
 • Подобрете ги боите и тоновите на вашата слика.
 • Разјаснете ги лицата на портретните фотографии.
 • Поправете ги гребаниците, кинењата и оштетувањата од старите фотографии.
 • Усовршете ги сликите со подобрување на фотографиите со низок квалитет во висок квалитет.
 • Одржувајте боја, текстура и острина за печатење фотографии.
 • Користете HDR обработка на слики за да ги зголемите нагласувањата и сенките за поголем контраст.

Со подобрувачот на фотографии Fotor AI, никогаш повеќе нема да мора да се грижите дали вашите фотографии ќе бидат надвор од фокус, тресење на камерата или слаба осветленост. Подобрете ги вашите слики на HD, 4K, па дури и 8K резолуции без воден печат.

Покрај подобрувањата на сликата, подобрувачот на фотографии со вештачка интелигенција на Fotor вклучува дополнителни алатки за дополнително подобрување на вашите фотографии:

 • Различни филтри за фотографии и ефекти.
 • Прилагодувања на осветленоста, експозицијата, контрастот, заситеноста и острината.
 • Слободен текст, рамка и елементи на налепници.

Подобрувачот на фотографии со вештачка интелигенција на Fotor може да ја подобри секоја фотографија: производ, портрет, социјални медиуми, семејство, недвижен имот или аниме. Тој е автоматски, брз и дава висококвалитетни резултати!

4. Отстранувач на позадина

Отстранувач на позадина на Fotor AI.

Fotor нуди бесплатен отстранувач на позадина со вештачка интелигенција што веднаш ја отстранува позадината на која било слика! Брзо и едноставно: прикачете ја вашата фотографија и Fotor's AI веднаш ќе ја отстрани позадината. Следно, преземете ја сликата како PNG. Тоа е многу полесно и помалку одзема време отколку рачно да ја опишете темата и да користите комплицирани алатки за отстранување на позадината.

Еден од најдобрите делови за отстранувачот на позадина на ВИ на Fotor е неговата точност. Не е важно колку е комплицирана фотографијата што ја прикачувате; Напредните алгоритми за вештачка интелигенција на Fotor немаат проблем да ја отстранат позадината околу фините прамени коса.

Откако ќе се отстрани позадината, можете да продолжите да го користите Fotor за да ја промените позадината во фотографија или боја. На Генератор на слики со вештачка интелигенција може да креира сопствена позадина со текстуално известување. Направете ги работите понатаму користејќи ги алатките за уредување фотографии на Fotor за да додадете фото ефекти, клипарт и текст.

Еве неколку други алатки за уредување заднина што доаѓаат со Fotor што можеби ве интересира да ги користите:

 • Magic Brush ви овозможува да ги отстраните или обновите компонентите на заднината.
 • Заматување на позадината автоматски се фокусира на предметот и применува заматување на позадината.
 • Уредувањето на позадината со вештачка интелигенција ви овозможува да креирате нови елементи во позадина и или да ги менувате постоечките.

Без разлика дали ја отстранувате позадината од фотографии на луѓе, автомобили, производи, животни, куќи или дури и потписи, можете да му верувате на Fotor да ги одржува рабовите мазни кога ја отстранувате позадината.

5. Фото до чл

Карактеристика од фотографија до уметност на Fotor.

Функцијата photo-to-art на Fotor користи вештачка интелигенција за да ги претвори вашите поставени фотографии во уметност веднаш!

На пример, можете да ги претворите вашите слики во различни стилови на сликање, како што се цртани филмови, аниме, скици, дигитални илустрации, уметност на Дизни или игра уметност сликање. Овие креации може да се користат за профилни слики, ликови, снимки на главата, веб-страници, е-книги и повеќе!

6. Генератор на слики со вештачка интелигенција

Генератор на слики Fotor AI.

Бесплатниот генератор на слики со вештачка интелигенција на Fotor го конвертира пишаниот текст во слики бесплатно! Размислете што сакате да создадете, напишете го како текстуално известување и изберете го стилот (дигитална уметност, фотографија, 3D или сликарство).

Кога ќе бидете подготвени, притиснете го генерирањето и гледајте како вашата имагинација оживува! Од таму, преземете ја сликата за себе или споделете ја со светот.

Можете да креирате сè, вклучувајќи илустрации, реални слики на производи, дизајни на логоа, 3Д рендери, цртани филмови, скици и апстрактна уметност.

Ако не знаете што да креирате, но сакате да го испробате, Fotor's ве има. Притиснете го копчето „Примерок за предупредувања“ за Fotor да може да го пополни полето за текст за вас. Проверете Fotor's AI уметничка галерија за текстуална инспирација.

Не заборавајте да ги одржувате вашите инструкции што е можно поописни за најточни резултати. Ќе сакате да ги опишете стилот, боите, околината, осветлувањето и композицијата колку што е можно повеќе детали.

Откако ќе се генерира сликата, можете да продолжите да го користите Fotor за уредување и зголемување на резолуцијата на вашите слики, отстранување на позадината и многу повеќе! Можете дури и да обоите и да обоите за да ги замените предметите или да ги проширите границите на вашата фотографија користејќи вештачка интелигенција. Со Fotor, сè што ви треба е на една платформа, така што никогаш не треба да се префрлате помеѓу апликации или да се занимавате со приклучоци.

Без разлика дали сте креатор на содржина, графички дизајнер, развивач на игри или сопственик на бизнис, ќе најдете многу употреба со генератор на слики со вештачка интелигенција на Fotor. Креирајте висококвалитетни маркетинг материјали, ликови и фотографии од производите.

Како да користите Fotor за генерирање и уредување фотографии

Еве како го искористив Fotor за да генерирам четири фотографии од замрзнат пејзаж во Њујорк, ја проширив сликата и ја уредив:

 1. Креирајте сметка на Fotor
 2. Изберете ја алатката Текст во слика
 3. Додадете текстуална порака
 4. Изберете го типот на моделот
 5. Изберете го соодносот
 6. Изберете стил, број на слика и притиснете Генерирање!
 7. Проширете ја фотографијата
 8. Продолжете со уредување и преземање

Чекор 1: Создадете сметка на Fotor

Избирање на регистрација на почетната страница на Fotor.

Почнав со одење во Почетна страница на Fotor и изберете „Регистрирај се“ горе десно.

Страницата со алатки на Fotor.

Откако ја создадов мојата сметка, бев однесен на страницата каде што можев да ја изберам алатката што сакав да ја користам.

Fotor доаѓа со многу алатки, кои на почетокот може да се чувствуваат огромно. Сепак, корисничкиот интерфејс ја олесни навигацијата, а секогаш има менито лево или лентата за пребарување на врвот за да ви помогне да го пронајдете она што го барате!

Чекор 2: Изберете ја алатката Текст во слика

Избор на генератор на текст во слика на Fotor.

Сакав да го пробам генераторот на слики со вештачка интелигенција на Fotor, па избрав „Текст во слика“ под Генеративна вештачка интелигенција.

Генератор на слики со вештачка интелигенција на Fotor.

Ова го отвори Fotor's AI генератор на слики! Ценев колку е чист распоредот.

Чекор 3: Додајте текстуална порака

Додавање текстуална порака на генератор на слики Fotor AI.

Отидов горе лево со кликнување на полето за текст промпт и се појави листа на примери. Избрав едно: „Пејзаж на Њујорк замрзнат, ново ледено доба, слаба светлина, снег, мраз, под нулата, фантазија, сè е замрзнато, ремек дело“.

Чекор 4: Изберете го типот на моделот

Избор на верзија на модел со помош на генератор на слики Fotor AI.

Од таму го избрав типот на модел што го сакав. Имаше само два избора: M1 за стилизирани фотографии и илустрации и M2 за слики со повисок квалитет.

Недостигот на опции се чинеше ограничувачки, но ценев како Fotor ги поедностави работите, особено за почетниците и новите корисници. Отидов со моделот М2 за најдобар квалитет.

Чекор 5: Изберете го соодносот

Избор на сооднос со помош на генератор на слики Fotor AI.

Следно, го избрав соодносот. Имаше различни соодноси (квадрат, портрет и пејзаж). Го задржав на квадратен сооднос (1:1).

Чекор 6: Изберете стил, број на слика и притиснете Генерирање!

Избор на стил со помош на генератор на слики со вештачка интелигенција на Fotor.

Конечно, го избрав стилот што го сакав за мојата фотографија. Опциите вклучуваа дигитална уметност, фотографија, теми, сликарство и стрип. Отидов со темата за филмска фотографија, за која сметав дека најмногу одговара на мојот текстуален поттик.

Откако го избрав бројот на фотографии што сакав да ги генерирам за овој промпт (од една до шест слики - избрав четири), го притиснав генерира! Фотор ме информираше дека ова ќе потроши четири кредити, по еден за секоја фотографија.

Четири фотографии од пејзаж во Њујорк генерирани од генератор на слики Fotor AI.

По неколку секунди, моите фотографии беа генерирани! Резултатите изгледаа доволно реалистични, но се надевав на поголем реализам каде што сликите не би се разликувале од автентичните фотографии.

Чекор 7: Проширете ја фотографијата

Преглед на опциите за уредување за една од сликите генерирани со Fotor.

Лебдејќи над фотографијата што најмногу ми се допадна, ми беа претставени неколку опции: да ја додадам сликата во колекција, да ја споделиме, да ја преземеме или да ја уредиме. Лебдив над „Уреди“ и ми беа претставени следните опции за тоа како можам да ја уредувам мојата слика:

 • AI Прошири
 • AI Замени
 • Слика до слика Генерирање
 • Зголемувач на вештачка интелигенција
 • Магичен бришач
 • Отстранувач на позадина
 • култура
 • Истражуваат повеќе

Сакав да видам како ќе изгледа мојот градски пејзаж ако го проширам, па избрав „АИ Прошири“.

Апликација Fotor Photo Editor.

Fotor автоматски ја вчита мојата фотографија во апликацијата Photo Editor за продолжувачот на слики со вештачка интелигенција. Уште еднаш, бев многу задоволен од тоа колку е едноставен интерфејсот.

Рамката претставува колкава би била мојата фотографија откако ќе ја проширам, а карираната област го претставува просторот што би го пополнил AI Expander. Користејќи го копчето за вклучување, можев лесно да зумирам или одзумирам за да покажам колку сакам да ја проширам мојата фотографија или да наведам приспособена големина.

Го задржав на 1.5x зумирање и стиснав „Генерирај“.

Споредување на оригиналната фотографија генерирана од Fotor AI и проширената верзија.

Веднаш штом трепнеш, Фотор ја прошири мојата фотографија користејќи вештачка интелигенција! Бев импресиониран од неговата точност, покажувајќи малку до никакви изобличувања.

Чекор 8: Продолжете со уредување и преземање

Уредување и преземање со фото едиторот Fotor AI.

Оттука, можев да ја преземам мојата слика како висококвалитетен JPG или PNG или да ги користам алатките за уредување фотографии лево за да продолжам со уредувањето. Додадете елементи, применувајте ефекти и многу повеќе!

Резултатите за генерирање слики на Fotor изгледаат добро, но не се толку реални како другите генератори на слики со вештачка интелигенција што ги пробав. Сепак, Fotor е одлична алатка сè-во-едно за почетници со кориснички интерфејс и лесни за употреба алатки. Силно би препорачал обидувајќи се со Fotor за да видите дали тоа е вистинската алатка за уредување слики за вас!

Топ 5 совети за подобрување на вашите слики

За да ви помогнеме да ги подобрите вашите слики користејќи Fotor, еве ги моите врвни совети за уредување:

 1. Исечете и исправете: користете ја алатката за сечење за да ги отстраните несаканите елементи и да го подобрите составот. Исправете ги искривените фотографии за да им дадете попрофесионален изглед.
 2. Прилагодете ја експозицијата и контрастот: фино подесете ги експозицијата и контрастот за да ги откриете деталите на вашите фотографии. Ова може да помогне да се подобри севкупниот квалитет на сликата.
 3. Подобрете ги боите: користете ги алатките за прилагодување на бојата за да ја подобрите живоста и заситеноста на вашите фотографии. Ова може да ги направи боите да се појавуваат и да создаде попривлечна слика.
 4. Примени филтри и ефекти: експериментирајте со филтри и ефекти за да додадете креативен допир на вашите фотографии. Fotor нуди широк спектар на опции за избор.
 5. Отстранете ги флеките и ретуширајте портрети: користете ги алатките за ретуширање на Fotor за да ги отстраните флеките, да ја измазните кожата и да ги подобрите цртите на лицето за совршени портрети.

Fotor Alternatives

Еве ги најдобрите алтернативи на Fotor што ги пробав и би препорачал да ги проверите:

Skylum Luminar Neo

Како да се користи Sky AI | Luminar Neo

Заедно со Fotor, Skylum Luminar Neo е најлесната алатка за уредување фотографии на пазарот. Како и Fotor, тој нуди алатки за вештачка интелигенција како што се подобрувања и замена на небото. Вклучува и различни Екстензии за вештачка интелигенција за подобрување и подобрување на фотографиите преку основни прилагодувања.

Fotor и Skylum се лесни за употреба, а Fotor е малку попријателски за користење. Полесно е да започнете и со Fotor – одете на почетната страница на Fotor, регистрирајте се и ќе имате пристап до нивните алатки и функции. Skylum бара да го преземете Luminar Neo. Luminar Neo, исто така, има само 7-дневен бесплатен пробен период додека не треба да почнете да плаќате за претплата, додека Fotor има план за бесплатен засекогаш.

За најприфатливиот, беспрекорен онлајн уредувач на фотографии, изберете Fotor. За алатка за уредување фотографии со многу функции за вештачка интелигенција погодни за корисникот, изберете Skylum Luminar Neo! Ако не можете да одлучите, видете која платформа ги нуди функциите што ви се најпотребни и одете со таа.

Прочитајте ја нашата Преглед на Skylum или посетете Азил.

Photoleap од Лајрикс

Запознајте го Photoleap | Вовед во апликацијата

Photoleap од Lightricks е најдобриот уредувач на фотографии со вештачка интелигенција за мобилни телефони. Нуди низа моќни алатки и функции за уредување со вештачка интелигенција, како што се генератор на слики, генератор на слики од глава и подобрувач на фотографии, за да наведеме неколку. Обезбедува и напредни можности за уредување, вклучително и отстранување на предмети, колаж на фотографии и сечење слики.

Photoleap е познат по својот кориснички интерфејс и широкиот опсег на опции за уредување, сите спакувани во мобилна апликација. Ако знаете дека ќе ги уредувате само фотографиите што ги правите на вашиот телефон, Photoleap од Lightricks ќе биде вашиот најдобар избор. Ако барате решение за уредување фотографии за десктоп и мобилен телефон, прифатливо за корисникот, изберете Fotor!

Прочитајте ја нашата Преглед на Photoleap или посетете фотоскок.

Adobe Photoshop

Вовед во генеративно полнење | Adobe Photoshop

Adobe Photoshop е индустриски стандард за професионален софтвер за уредување фотографии. Тој нуди сеопфатни алатки и функции за напредно уредување, ретуширање и дизајн.

Додека Fotor обезбедува кориснички интерфејс, Photoshop нуди понапредни функции и опции за прилагодување. Во меѓувреме, и двете алатки обезбедуваат можности за уредување со ВИ. Што се однесува до цените, Photoshop нуди 7-дневен бесплатен пробен период и е малку поскап од Fotor.

За најпријателско искуство за корисникот и повеќе буџетска апликација, изберете Fotor. За повеќе напредни функции и прилагодување, изберете Photoshop!

Преглед на Fotor: Дали е тоа најдобриот уредувач на фотографии со вештачка интелигенција?

Откако користев некои од алатките за вештачка интелигенција и уредување на Fotor, можам со сигурност да кажам дека Fotor е најдобрата алатка за уредување фотографии за почетници и за сите нивни потреби. Сепак, тоа не е замена за Photoshop и поискусните професионалци кои сакаат поголема контрола на уредувањето треба да се придржуваат до напредните алатки преку Fotor.

Кога користев Fotor, бев импресиониран од неговите многубројни алатки и колку тие беа лесни за употреба. Го пробав генераторот на слики со вештачка интелигенција и го најдов процесот неверојатно брз и лесен во споредба со другите генератори на слики со вештачка интелигенција. Генерираните слики можеби не беа толку реални и детални како другите генератори на слики со вештачка интелигенција, но сепак беа импресивни!

Откако ќе се генерира сликата, лесно можев да продолжам да експериментирам со другите алатки на Fotor за вештачка интелигенција или да додадам текст и елементи користејќи го уредникот на Fotor. Ми се допадна тоа што не морав да се префрлам помеѓу апликации; сè што ми требаше и повеќе беше на мојот профил на Фотор.

Ви благодариме што ја прочитавте мојата рецензија за Fotor! Се надевам дека ви беше од помош. Силно би го препорачал на почетници и професионалци кои бараат алатка за уредување фотографии прифатлива за корисникот, но споредете ја со другите алтернативи за да се уверите дека е вистинскиот избор за вас!

Кликнете овде за да го посетите Fotor.

Најчесто поставувани прашања

Кои се недостатоците на Fotor?

Некои од недостатоците на Fotor го вклучуваат недостатокот на функции за вештачка интелигенција на бесплатната верзија, а сликите генерирани со вештачка интелигенција би можеле да изгледаат пореални и детални.

Може ли да користам Fotor бесплатно?

Можете да го користите Fotor бесплатно за уредување и извоз на слики без водени жигови. Сепак, доаѓа само со основно уредување, дизајн и распоред на колаж.

Дали Fotor чини пари?

Можете да го користите Fotor бесплатно за уредување, дизајнирање и креирање распореди на колажи. Мора да надградите на една од претплатите на Fotor Pro за понапредни функции како пристап до алатките за вештачка интелигенција на Fotor.

Може ли да генерирам слики со вештачка интелигенција бесплатно?

Да, можете да го користите Fotor за да генерирате слики со вештачка интелигенција бесплатно.

Кој е најдобриот бесплатен уредувач на фотографии со вештачка интелигенција?

Fotor се смета за еден од најдобрите достапни бесплатни уредувачи на фотографии со вештачка интелигенција. Со своите можности за уредување напојуван со вештачка интелигенција и широк спектар на функции, Fotor обезбедува алатки за подобрување на вашите фотографии и постигнување резултати со професионален квалитет.

Janine Heinrichs е создавач и дизајнер на содржини што им помага на креативците да го насочат својот работен тек со најдобрите алатки за дизајн, ресурси и инспирација. Најдете ја кај janinedesignsdaily.com.