Поврзете се со нас

Алатки за вештачка интелигенција 101

Преглед на SlidesAI: Создадете бесплатни слајдови со вештачка интелигенција за неколку секунди!

Ажурирани on

Unite.AI е посветена на ригорозни уредувачки стандарди. Може да добиеме компензација кога ќе кликнете на линковите до производите што ги прегледуваме. Ве молиме погледнете го нашиот придружно откривање.

Преглед на ВИ за слајдови.

Многу луѓе, како студенти, наставници и деловни професионалци, постојано создаваат слајдови. Сепак, овој процес може да потрае со часови, брзо да стане одзема време и досаден. Што ако постоеше начин да се генерираат презентации што е лесно како да се опишува?

СлајдовиAI е совршено решение. Тоа е еден Генератор за презентација на вештачка интелигенција што создава слајдови како екстензија на Google Slides за неколку секунди. Сè што треба да направите е да го опишете вашето слајдшоу, да изберете стил и бои, а SlidesAI ќе го генерира слајдшоуто за вас!

SlidesAI ќе генерира сè, вклучувајќи текст, слики и графики. Потоа можете да правите брзи уредувања користејќи ги вградените алатки за вештачка интелигенција! Не само што е забавна алатка за користење, туку е бесплатна и корисна за секој што сака да го насочи својот процес на правење презентации.

Во овој преглед на SlidesAI, ќе разговарам што е тоа, за кого е најдобро и неговите клучни карактеристики. Оттаму, ќе ви покажам дека создадов цело слајдшоу на NFT за неколку секунди за да ви дадам поглед зад сцената на процесот.

Ќе ја завршам статијата со споделување на најдобрите генератори за презентација со вештачка интелигенција што сум ги пробал. Целта е до крајот, јасно да разберете што е SlidesAI и за што е способен, за да знаете дали е вистинската алатка за вас!

Без разлика дали сте ученик кој работи на училишен проект, наставник кој подготвува лекција или вработен кој има за цел да го импресионира вашиот шеф, SlidesAI е тука да ви помогне. Претворете го секој текст во професионална и привлечна презентација во неколку едноставни чекори!

клучни Определување

 • SlidesAI е генератор на презентации со вештачка интелигенција кој за неколку секунди го претвора текстот во професионални презентации.
 • SlidesAI го поедноставува процесот на правење презентации и ја подобрува ефикасноста.
 • Исклучиво е достапен како екстензија на Google Slides.
 • Генерирајте три презентации месечно на бесплатниот план.

Пресудата

СлајдовиAI е ефикасна екстензија на Google Slides со вештачка интелигенција која го трансформира текстот во професионални презентации за неколку секунди, нудејќи повеќе алатки за вештачка интелигенција за совршена содржина на слајдови. И покрај некои ограничувања во карактеристиките и стилските опции, неговиот бесплатен засекогаш план и интуитивниот интерфејс го прават вредна алатка за корисниците од сите нивоа на вештини кои сакаат да го насочат процесот на правење презентации.

Добрите и лошите страни

 • Автоматизирајте го процесот на креирање слајдови за да заштедите време и напор.
 • Бесплатниот план е одличен за случајни корисници со буџет.
 • Различни начини за генерирање презентации.
 • Шаблоните се многу приспособливи.
 • Генерира текст, слики и графики.
 • Брзо уредувајте слајдови со алатки за вештачка интелигенција.
 • Одлично за корисници на сите нивоа на вештини.
 • Поддржува над 100 јазици.
 • Некои функции се ограничени или бараат од вас да купите кредити.
 • Може да има повеќе стилови и опции за распоред за избор.
 • Резултатите може да бидат генерички.
 • Ограничено на корисници на Google.

Што е SlidesAI?

SlidesAI - Текст до презентација напојувана со вештачка интелигенција

Со над десет милиони преземања, СлајдовиAI е производител на презентации со вештачка интелигенција што користи напредна технологија за вештачка интелигенција да генерирате цели презентации на Google Slide за неколку секунди. Се што треба да направите е инсталирајте ја екстензијата SlidesAI.io од Google Workspace Marketplace и ќе можете да пристапите до него од вашите Екстензии во Слајдовите на Google!

SlidesAI ќе ви претстави широк спектар на опции за тоа како сакате да генерирате слајдови. Најчесто користени се Текст во презентација и Тема до презентација, каде што давате SlidesAI текст или тема, а SlidesAI ќе генерира цела презентација. Можете исто така да му дадете на SlidesAI PDF/документ, URL на веб-локација или врска на YouTube, што го прави исклучително разновиден.

Оттаму, персонализирајте го изгледот на вашата презентација со избирање однапред направени шеми на бои и стилови на фонтови. Можете дури и да создадете свој сопствен изглед за да одговара на вашето брендирање.

Притиснете „Креирај слајдови“ и SlidesAI ќе почне да работи и ќе генерира цела презентација за вас за помалку од две минути!

Откако ќе завршите, можете да продолжите со прилагодување со следниве вградени алатки за вештачка интелигенција:

 • Генератор на слики со вештачка интелигенција: Опишете ја вашата визија, изберете стил и добијте вештачка интелигенција да ја генерира за неколку секунди.
 • Пребарување на цитати: Користете вештачка интелигенција за да ја лоцирате референцата за содржината на вашиот слајд.
 • Пребарување икони: прелистувајте и приспособете стотици икони.
 • 1.5 милиони премиум слики: Пребарајте низ 1.5 милиони висококвалитетни премиум слики.
 • Извоз на видео: Веднаш претворете го вашето слајдшоу во динамично видео со извоз како MP4.
 • Парафраза на реченицата: Направете ја вашата текстуална содржина на слајдшоу попривлечна со парафразирање.

Со SlidesAI, никогаш повеќе нема да морате да трошите часови рачно креирајќи презентација на слајдови!

Со својот интуитивен кориснички интерфејс и приспособливи шаблони, SlidesAI му дава овластување на секој да креира професионални слајдови лесно. Како што вештачката интелигенција продолжува да се развива, очекувајте уште поиновативни карактеристики и способности од SlidesAI во иднина.

За кого е најдобро SlidesAI?

SlidesAI е одлично решение за секој кој сака да користи Google Slides за презентации, но не сака да троши часови за рачно креирање. Сепак, тука се типовите на луѓе за кои SlidesAI е најдобар:

 • Студентите можат да користат SlidesAI за да создадат прекрасни презентации за нивните проекти и задачи без да трошат часови за рачно дизајнирање слајдови. Алатките за вештачка интелигенција како што се генератор на слики со вештачка интелигенција, пребарување на цитати и парафраза на реченици им олеснуваат на студентите ефикасно да го подобрат квалитетот на нивните презентации.
 • Наставниците можат да користат SlidesAI за да подготват привлечни слајдови за нивните лекции, заштедувајќи време за создавање визуелно привлечна содржина за да можат повеќе да се фокусираат на давање влијателни предавања. Функциите за приспособување и огромната библиотека со премиум слики им овозможуваат на едукаторите да создаваат професионални презентации без напор.
 • Професионалци од која било област можат да имаат корист од SlidesAI со брзо креирање полирани слајдови за состаноци, конференции и презентации на клиенти. SlidesAI автоматски генерира икони и слики, така што професионалците можат да поминуваат помалку време грижејќи се за создавање привлечни визуелни слики за да ја импресионираат својата публика.
 • Поединците можат да користат SlidesAI за да креираат привлечни презентации без напор. Со своите алатки напојувани со вештачка интелигенција и приспособливи шаблони, секој може брзо да направи професионални слајдови.
 • Тимовите можат да користат SlidesAI за да го насочат процесот на креирање презентации. Неговиот интуитивен кориснички интерфејс и алатките за соработка го прават идеален за групни проекти и корпоративни презентации.

Клучни карактеристики на SlidesAI

SlidesAI нуди низа иновативни функции што го издвојуваат од другите алатки за правење презентации. Овие карактеристики ја подобруваат ефикасноста, прилагодувањето и соработката, овозможувајќи ви лесно да креирате професионални слајдови.

Во овој дел, ќе разговарам за сите клучни карактеристики што доаѓаат со SlidesAI. Подоцна во статијата, ќе ви покажам точно како инсталирав SlidesAI на моите слајдови на Google и генерирав прилагодено слајдшоу на NFT.

 1. Генератор на презентации за вештачка интелигенција
 2. Теми и приспособување на вештачката интелигенција
 3. Уредете ги слајдовите со вештачка интелигенција
 4. Магично пишување

1. Генератор на презентации за вештачка интелигенција

Чекорите за креирање презентација користејќи SlidesAI.

Главната карактеристика на SlidesAI е генератор на презентации за вештачка интелигенција. Го трансформира необработениот текст во полиран и професионални презентации користејќи напредна технологија. Оваа функција го рационализира рачно креирањето слајдови, нудејќи брз и ефикасен начин да ги оживеете вашите идеи!

Лебди над екстензијата SlidesAI во Google Slides.

Откако ќе го инсталирате SlidesAI од почетната страница, можете да пристапите до него од вашите Екстензии на Слајдовите на Google и да генерирате цела презентација за неколку секунди! Доаѓа и со алатки за ВИ за уредување.

Различни начини за генерирање слајдови со SlidesAI.

Постојат пет различни начини на кои можете да генерирате слајдови со SlidesAI:

 1. Од мојот сопствен текст.
 2. Од тема.
 3. Од PDF/Документ.
 4. Од врска на веб-страница.
 5. Од YouTube.

Потоа ќе добиете целосна контрола врз прилагодувањето на вашето слајдшоу со можност да го изберете типот на презентација, бројот на слајдови, стилот и бојата и распоредот.

2. Теми и прилагодување на вештачката интелигенција

Темите достапни со SlidesAI.

Друга одлична карактеристика на SlidesAI се неговите вградени теми за вештачка интелигенција и опциите за прилагодување. Овие теми генерирани со вештачка интелигенција и приспособливи шаблони значат дека можете без напор да креирате визуелно привлечни и професионални дизајни на слајдови.

Темите обезбедени од SlidesAI вклучуваат претходно дефинирани палети на бои, фонтови и распоред, кои можете да ги примените со еден клик! Можете да ги приспособите овие теми за да одговараат на вашите потреби за уникатни и персонализирани презентации.

Веднаш штом ќе започнете да генерирате слајдшоу, SlidesAI ќе ве праша каков тип на презентација создавате:

 • Генерално
 • Конференција
 • Образовни
 • Пик палуба
 • Продажба

Укажувањето на типот на слајдшоу што ќе го креирате, на SlidesAI му дава подобра идеја за типот на слајдшоу по што ќе одите.

Потоа можете да изберете една од четирите теми достапни преку SlidesAI:

 1. Разиграно патување
 2. Патување со мозаик
 3. Сончеви чкртаници
 4. Едноставна светлина

Поставки за бои достапни со SlidesAI.

Следно, изберете една од шесте претходно поставени бои:

 1. Питу елеганција
 2. Разиграна паначе
 3. Природно задоволство
 4. Палета за слободно време
 5. Дневни кукли
 6. Океанска раскошност

Ако не ви се допаѓаат овие палети на бои или сакате да ги усогласите бојата на презентацијата и фонтовите точно со вашето брендирање, можете да го направите тоа со избирање „Креирај“.

Додавање лого и избор на тип на распоред кога се генерираат слајдови користејќи SlidesAI.

И на крај, можете да поставите лого и да изберете тип на распоред за да биде сè на брендот и конзистентно. Ова ниво на приспособување гарантира дека вашата презентација изгледа професионално и совршено се усогласува со идентитетот на вашиот бренд.

3. Уредете ги слајдовите со вештачка интелигенција

Уредување слајд во SlidesAI.

Панелот за уредување SlidesAI претставува три различни алатки за уредување:

 1. Креирај: Креирај нов слајд со додавање наслов, текст, распоред и стил на слајдот.
 2. Ремикс: дајте му нов распоред, стил или текст на постоечки слајд.
 3. Дизајн: Променете ја темата, фонтот и боите на вашите слајдови.

4. Магично пишување

Панелот SlidesAI Magic Write се отвора во Google Slides.

Magic Write нуди низа алатки за вештачка интелигенција дизајнирани да ги забрзаат вашите презентации за десет пати. Достапни се седум алатки:

 1. Парафразирај реченици: Препишете ги речениците за да го подобрите оригиналот.
 2. Генерирање слики со вештачка интелигенција: Обезбедете тема или опис; вештачката интелигенција веднаш ќе создаде оригинални слики за вас.
 3. Препорачај слики: Земете вештачка интелигенција да предлага слики што се усогласуваат со содржината на слајдот.
 4. Икони за пребарување: прелистувајте и персонализирајте стотици икони.
 5. Барај цитати: Брзо пронајдете референци поврзани со содржината на вашиот слајд.
 6. Емотикони со вештачка интелигенција: Трансформирајте го текстот во чувства со помош на генератор на текст-во-емоџи.
 7. Извезете слајдови во MP4: претворете ја вашата презентација во привлечен видео материјал.

Секој план нуди кредити за користење на овие алатки. Ако ви требаат повеќе кредити, надградете го вашиот план или купете повеќе кредити со избирање „Добијте кредити“ во панелот Magic Write.

Како да користите SlidesAI за да креирате презентации

Користењето SlidesAI за генерирање презентации е брзо и лесно. Еве како користев SlidesAI за да генерирам презентација за NFT за неколку секунди:

 1. Инсталирајте SlidesAI за Google Slides
 2. Создадете презентација на слајдови на Google
 3. Создадете нови слајдови
 4. Внесете текстуална порака
 5. Уредете го изгледот
 6. Генерирање на слајдови
 7. Уредете странично шоу

Чекор 1: Инсталирајте SlidesAI за Google Slides

Избор на инсталација на почетната страница на SlidesAI.

Почнав со одење во Почетна страница на Slides.ai и изберете „Инсталирај SlidesAI за Google Slides“.

Избор на Индивидуална инсталација за да се инсталира SlidesAI на Google Slides.

Оттаму, SlidesAI ме однесе на Google Workspace Marketplace за инсталација, каде што избрав „Инсталирај“.

Чекор 2: Создадете презентација на слајдови на Google

Создавање нова празна презентација на Слајдовите на Google.

Откако го инсталирав SlidesAI, создадов нова празна презентација во Google Slides. Слободно отворете постоечка презентација ако сакате да ги користите алатките SlidesAI на постоечка презентација што сте ја направиле.

Чекор 3: Создадете нови слајдови

Избор на Генерирање нови слајдови од наставката SlidesAI во Google Slides.

Лебдив над SlidesAI.io од Екстензии и избрав „Генерирај нови слајдови“.

Избирање како сакам да генерирам слајдови со SlidesAI.

SlidesAI ми даде неколку опции за тоа како сакам да ги генерирам моите слајдови. Имав пет различни опции:

 1. Од мојот сопствен текст.
 2. Од тема.
 3. Од PDF/Документ.
 4. Од врска на веб-страница.
 5. Од YouTube.

Отидов со генерирање слајдови од мојот сопствен текст, но слободно изберете метод што има најмногу смисла за вас.

Чекор 4: Внесете текстуална порака

Внесување текст за генерирање слајдшоу со SlidesAI.

Откако го направив мојот избор, SlidesAI ме замоли да го внесам мојот текст. Тие ми предложија да внесам најмалку 350 знаци за најдобри резултати.

Ограничувањето на знаците е 2,500, но можете да го надградите вашиот план за повисоки граници на знаци. Колку е поописно, толку е подобар исходот!

Додавање пример текст кога се генерира слајдшоу со текст користејќи SlidesAI во Google Slides.

Не бев сигурен каков вид на слајдшоу сакам да направам, па отидов на „Пробај пример“, што откри три примери.

Избрав „NFT – Wikipedia“, што автоматски го пополни празното поле за текст со информации од Википедија за NFT! Оттаму, избрав „Избери изглед“ за да продолжам.

Чекор 5: Уредете го изгледот

Уредување на изгледот на слајдшоуто при генерирање на слајдшоу со SlidesAI на Google Slides.

Следно, го поставив изгледот на моето слајдшоу со обезбедување на следните информации:

 1. Поставки за слајд
 2. Стил и бои
 3. Тип на распоред

1. Поставки за слајд

Пополнување на поставките за слајдови користејќи SlidesAI на Google Slides.

Поставките за слајдови се местото каде што го избрав мојот тип на презентација (Општо, конференција, образование, Pitch Deck или Продажба). До Тип на презентација, избрав колку слајдови сакам да генерира SlidesAI (Автоматски или 1-10).

Типот на презентација го задржав на „Општо“, а бројот на слајдови на „Автоматски“.

2. Стил и бои

Темите достапни со SlidesAI.

Делот за Стилови и бои ми овозможи да изберам еден од четирите стилови на дизајн (наскоро повеќе) и еден од шесте претходно поставени бои (или би можел да ги приспособам моите бои за да одговараат на моето брендирање).

Може да додадам и лого во JPG или PNG формат. Би препорачал да поставите висококвалитетен PNG на вашето лого со проѕирна позадина.

Отидов со стилот на Simple Light и претходно поставената боја на Ocean Opulence, но изберете што најмногу одговара на вашата презентација!

3. Тип на распоред

Избор на тип на распоред користејќи SlidesAI.

Последниот стил на изглед што требаше да го изберам беше типот на распоред. Додека тестирав SlidesAI, можев само да изберам Редовни распореди. Сепак, Распоред на слики доаѓаат наскоро!

Откако бев задоволен со моите селекции, стиснав „Креирај слајдови“.

Чекор 6: Создадете слајдшоу

Слајдшоу генерирано од SlidesAI со користење на Google Slides.

SlidesAI веднаш почна да го генерира моето слајдшоу! На моето слајдшоу му беа потребни неколку секунди за да се создаде, вклучувајќи распореди, слики и графики.

Чекор 7: Уредете странично шоу

Избор на Magic Write од наставката SlidesAI.

Можев лесно да го уредувам моето слајдшоу со одење до Екстензии, лебди над SlidesAI и избирање „Magic Write“.

Панелот SlidesAI Magic Write се отвора во Google Slides.

Избирањето на Magic Write отвори панел десно каде што можев:

 • Парафразирај реченици.
 • Генерирајте слики со вештачка интелигенција.
 • Добијте вештачка интелигенција за да препорача слики врз основа на содржината на слајдот.
 • Пребарувајте и приспособете стотици икони.
 • Пребарајте цитати врз основа на вашата содржина на слајдот.
 • Претворете ги зборовите во емотикони со генератор на текст-во-емоџи со вештачка интелигенција.
 • Извезете ги вашите слајдови како MP4.
 • Променете го јазикот.

Овие алатки се одлични за брзо уредување на вашите постоечки слајдови.

На планот SlidesAI Free, ќе добивате десет месечни кредити за користење на алатките Magic Write. Надградете го вашиот план за повеќе месечни кредити или можете да купите повеќе со избирање „Добијте кредити“.

Избор на Уредување слајдови со SlidesAI во Google Slides.

За да додадам повеќе слајдови, да ги уредувам тековните слајдови и да го сменам дизајнот, фонтот и бојата, лебдев над SlidesAI во Екстензии и отидов во „Уреди слајдови со SlidesAI“.

Уредување слајд во SlidesAI.

Сфатив дека уредувањето со SlidesAI е непречено и ефикасно. Способноста да се парафразира реченици, да се генерираат слики со вештачка интелигенција и да се бараат цитати врз основа на содржината на слајдовите, го направија процесот на уредување брз.

Топ 3 слајдови АИ алтернативи

Додека SlidesAI нуди низа иновативни функции, достапни се и алтернативни алатки за правење презентации. Еве ги најдобрите SlidesAI алтернативи што можеби ќе сакате да ги разгледате.

Плус вештачка интелигенција

Создавајте презентации користејќи вештачка интелигенција со Plus AI за Google Slides

Плус AI е уште еден популарен генератор на презентации со вештачка интелигенција што можете да го користите како екстензија на Google Slides. Како SlidesAI, можете да генерирате слајдови на Google за неколку секунди и да ги уредувате директно на Google Slides!

Процесот на генерирање слајдови со SlidesAI и Plus AI се многу слични. Сепак, откако ги користев двете платформи, забележав некои мали разлики.

SlidesAI има повеќе начини на кои можете да генерирате слајдшоу: од сопствен текст, од тема, од PDF/документ, од врска на веб-локација или YouTube. Во меѓувреме, Plus AI ви дозволува само да генерирате слајдшоу со текстуална порака.

Меѓутоа, онаму каде што SlidesAI ви дава повеќе начини за генерирање на слајдшоу, Plus AI ви овозможува да го приспособите прегледот на вашето слајдшоу. Пред да го креирате вашето слајдшоу, можете да приспособите наслови и редослед на слајдови за подобра контрола врз излезот, заштедувајќи ви време за уредување.

Последната најзначајна разлика што ја забележав беше дека SlidesAI ви дава повеќе опции за прилагодување кога генерирате слајдшоу. Можете да изберете стил, претходно поставена боја и тип на распоред и можете да го додадете вашето лого за да го персонализирате вашето слајдшоу. Плус AI ви овозможува да изберете само една од шесте достапни теми во боја.

Plus AI и SlidesAI се два од најдобрите создавачи на презентации со вештачка интелигенција што се користат како екстензии на Google Slides. Изберете Plus AI за брзо создавање професионални, волшебни слајдови, каде што можете да го приспособите прегледот пред да го генерирате. За повеќе начини за креирање слајдови и повеќе опции за прилагодување, изберете SlidesAI!

Ако сè уште не можете да се одлучите, испробајте ги двете платформи бесплатно и видете која ви се допаѓа повеќе. Плус AI нуди бесплатен 7-дневен пробен период, и SlidesAI обезбедува бесплатен план за да генерирате три презентации месечно бесплатно. Инаку, проверете ја мојата рецензија за Plus AI за да добиете поглед зад сцената!

Користете го кодот за попуст UNITEAI10 за да побарате попуст од 10%.

Прочитајте ја нашата Плус AI Преглед или посетете Плус вештачка интелигенција.

Убава.ai

Креирајте прекрасни слајдови 10x побрзо во PowerPoint | Додаток за PowerPoint Beautiful.ai

Beautiful.ai е уште една одлична алтернатива за презентација на вештачката интелигенција на SlidesAI. Сепак, наместо да се интегрира со Google Slides, Beautiful.ai се интегрира со Microsoft PowerPoint.

За разлика од SlidesAI, Beautiful.ai има бескрајни зачудувачки шаблони за секоја индустрија, вклучувајќи маркетинг, бизнис, продажба и образование. Има и 60+ шаблони за слајдови за да ја организирате вашата содржина и да ги приковате дизајните на вашите презентации.

Со Beautiful.ai, можете веднаш да креирате слајдови користејќи текстуални инструкции. Исто така, има кориснички интерфејс со многу алатки за лесно менување на бојата и распоредот и додавање елементи и анимации.

За корисниците на PowerPoint кои бараат зачудувачки шаблони и автоматско форматирање што заштедува време, изберете Убава.ai. За бесплатен создавач на презентации со вештачка интелигенција на Google Slides со многу практични алатки за прилагодување на вештачката интелигенција, изберете СлајдовиAI!

Slidebean

Значи, што е Slidebean?

Slidebean е уште една алатка за правење презентации специјално за основачи и деловни професионалци кои сакаат да користат вештачка интелигенција за да го забрзаат нивниот процес на дизајнирање на теренот. Овој сеопфатен софтвер за теренот ги обезбедува сите алатки за промоција на инвеститорите и обезбедување финансирање за вашиот стартап.

Можете да креирате презентација од нула или да изберете од еден од 150+ шаблони на Slidebean. Овие шаблони се совршени за стартапи, бизниси, маркетери и едукатори.

Она што се издвојува кај Slidebean е колку е едноставно уредувањето на секој слајд. Секој слајд во вашата презентација е поделен на „Преглед“ и „Дизајн“, што значи дека можете да се фокусирате на содржината и дизајнот на секој слајд посебно за подобри резултати. Вие се фокусирате на содржината, додека Slidebean се грижи за дизајнот.

Ќе добиете дури и пристап до аналитика за работи како што е времето поминато на секој слајд! Ова помага да се знае кои слајдови се интересни и на кои им треба подобрување.

За деловните професионалци кои сакаат да го забрзаат процесот на дизајнирање на теренот и да соберат повеќе средства, изберете Slidebean. Инаку, СлајдовиAI е најдобриот бесплатен генератор на презентации со вештачка интелигенција за Google Slides!

Преглед на SlidesAI: Вистинскиот создавач на презентации за вештачка интелигенција за вас?

Моето искуство со создавање на цело слајдшоу за секунди со SlidesAI беше без напор и ефикасно. Од самиот почеток, бев импресиониран од тоа колку беше лесно да се инсталира SlidesAI како екстензија од Google Workspace Marketplace. Можев лесно да пристапам како екстензија на Google Slides.

Една од работите што најмногу ми се истакна беше бројот на начини за генерирање презентација. Тоа беше повеќе отколку што сум видел на кој било друг производител на презентации за вештачка интелигенција што сум го пробал!

Оттаму, целиот процес беше јасен, со многу опции за да го прилагодам изгледот и чувството на мојата презентација. Слајдшоуто траеше неколку секунди за да се генерира и да се појави на Google Slides. Додека конечната презентација бараше малку работа, алатките за прилагодување на вештачката интелигенција обезбедија лесен начин за промена на боите и распоредот и додавање елементи со само неколку кликања.

И покрај некои ограничувања, леснотијата на користење и бесплатниот план го прават SlidesAI најдобар генератор на презентации со вештачка интелигенција за Google Slides. Генерираните презентации се одлична почетна точка ако сте некој што нема многу време. Ако SlidesAI не одговара на вашите потреби, проверете ги неговите алтернативи!

Ви благодариме што го прочитавте мојот преглед на SlidesAI.io! Се надевам дека ви беше од помош. Дадов се од себе за да ги разбијам неговите карактеристики и како да креирам слајдшоу што е можно појасно.

SlidesAI има план кој ви овозможува да генерирате три презентации месечно бесплатно, па зошто да не обидете се сами со SlidesAI?

Посетете Slides AI →

Најчесто поставувани прашања

Дали Slide AI е безбеден за употреба?

Да, Slides AI е безбедна за употреба. На Приватност одредува дека сите податоци се шифрирани за да се гарантира оптимална безбедност. Плус, SlidesAI има 10+ милиони преземања и 1,000+ критики од корисниците.

Дали вреди SlidesAI?

SlidesAI вреди, особено ако се земе предвид нивната слободен план, што ви овозможува да генерирате три месечни презентации. Можете да останете на бесплатниот план засекогаш или да го надградите за повеќе функции, кредити и повеќе.

Дали Slides AI е бесплатен?

SlidesAI нуди a бесплатен Основен план што ви овозможува да креирате три месечни презентации. Обезбедува други ценовни планови, вклучително и Pro и Premium, со дополнителни функции и придобивки.

Кој е најдобриот генератор на слајдови со вештачка интелигенција?

Најдобриот генератор на слајдови со вештачка интелигенција зависи од вашите специфични потреби и преференции за презентација. СлајдовиAI, Плус вештачка интелигенција, Убава.ai, и Slidebean се популарни опции со уникатни карактеристики и придобивки.

Споредете ги овие опции за да го најдете најдоброто што одговара на вашите барања. Секоја платформа нуди бесплатен план или пробен период, па можете да ги испробате и да видите што најмногу ви одговара!

Дали е добар SlidesAI.io?

SlidesAI.io е добар создавач на презентации со вештачка интелигенција кој ефикасно создава професионални презентации. Би препорачал да ги читате коментарите на корисниците и да ја оцените алатката врз основа на вашите потреби.

Дали има вештачка интелигенција за Google Slides?

Да, има алатки за вештачка интелигенција достапни за Google Slides. SlidesAI е најдобрата бесплатна алатка за вештачка интелигенција за Google Slides, која нуди функции за вештачка интелигенција за креирање професионални презентации. Достапно е за инсталација на Google Workspace Marketplace и лесно може да му пристапите од вашите наставки во Google Slides.

Дали Slides AI е легален?

Да, Slides AI е легитимна алатка за креирање презентации. Инсталирајте го од Пазар за работа на Google за да му пристапите во вашите екстензии на слајдови на Google. Оттаму, можете да започнете да користите вештачка интелигенција за да генерирате презентации за неколку секунди!

Како да пристапите до Slide AI?

За да пристапите до SlidesAI, преземете ја наставката SlidesAI од Пазар за работа на Google. Откако ќе се инсталира, пристапете до SlidesAI директно од Екстензии на Слајдовите на Google и креирајте професионални презентации!

Како работи SlidesAI.io?

SlidesAI.io користи вештачка интелигенција за трансформирање на текст и други типови датотеки во професионални презентации. Дајте му на SlidesAI текстот или темата од интерес, а SlidesAI ќе генерира цела презентација на Слајдовите на Google со слики и графики врз основа на вашите информации. Откако ќе се генерирате, можете да ги користите вградените алатки за вештачка интелигенција за да ја приспособите и усовршите вашата презентација во Google Slides за да создадете финален професионален слајдови!

Janine Heinrichs е создавач и дизајнер на содржини што им помага на креативците да го насочат својот работен тек со најдобрите алатки за дизајн, ресурси и инспирација. Најдете ја кај janinedesignsdaily.com.