никулец 10 најдобри производители на веб-страници со вештачка интелигенција (мај 2024 година) - Unite.AI
Поврзете се со нас
Низа ( [ID] => 1 [user_firstname] => Antoine [user_lastname] => Tardif [прекар] => Antoine Tardif [user_nicename] => админ [display_name] => Antoine Tardif [user_email] => [заштитена по е-пошта]
  [user_url] => [user_registered] => 2018-08-27 14:46:37 [user_description] => Основачки партнер на unite.AI и член на Технолошкиот совет на Форбс, Антоан е а футуристички кој е страстен за иднината на вештачката интелигенција и роботиката. Тој е и основач на Хартии од вредност.io, веб-страница која се фокусира на инвестирање во непушачка технологија. [user_avatar] => mm
)

Најдоброто од

10 најдобри градители на веб-страници со вештачка интелигенција (мај 2024 година)

Ажурирани on

Unite.AI е посветена на ригорозни уредувачки стандарди. Може да добиеме компензација кога ќе кликнете на линковите до производите што ги прегледуваме. Ве молиме погледнете го нашиот придружно откривање.

Пејзажот на градењето веб-страници драматично еволуираше со воведувањето на решенија за вештачка интелигенција (ВИ) и без код. Потребата од вештини за кодирање или зависност од веб-дизајнерите е минато. Денес, платформите без код, управувани со вештачка интелигенција, ви овозможуваат брзо и без напор да воспоставите привлечно онлајн присуство.

Во овој напис, ќе истражиме некои од најдобрите развивачи на веб-локации за вештачка интелигенција достапни денес кои користат технологии без код за да понудат уникатни карактеристики дизајнирани да задоволат различни потреби.

1. Диви АИ

Ви ја претставуваме Divi AI

Divi AI го носи искуството за градење веб-страници на WordPress до нови височини. Интегриран во додатокот за Divi тема и за создавање страници, Divi AI користи алгоритми за машинско учење за да го разбере контекстот на вашата веб-локација. Со еден клик, можете да генерирате содржина и слики кои не се само зачудувачки, туку и релевантни за вашиот бренд. Замислете да имате постојано на располагање копиратер, дигитален уметник и фотограф; тоа е чувството на градење со Divi AI.

Пишувачот на содржина со вештачка интелигенција на платформата генерира текст што се усогласува со постоечкиот контекст на вашата веб-локација, овозможувајќи ви да пополните нови страници без напор. Генераторот на слики со вештачка интелигенција создава волшебни визуелни слики, додека напредните стилови на слики и текстуалните известувања ви дозволуваат да ги усовршите постоечките слики. Divi AI е повеќе од само градител; тоа е полноправно асистент за веб дизајн.

карактеристики:

 • Генерирање содржина со вештачка интелигенција со еден клик
 • Создавање и усовршување на слики напојуван со вештачка интелигенција
 • Контекстуално релевантно генерирање текст
 • Вградени опции за уредување копии со вештачка интелигенција
 • Генератор на брзи предлози за содржина
 • Способност да се генерираат целосни објави на блог врз основа на одредени клучни зборови

Visit Divi AI →

2. 10 Веб

10Web AI Website Builder е иновативна алатка наменета за секој што сака да креира веб-локација брзо и ефикасно користејќи вештачка интелигенција. Со ветувањето дека ќе ја изгради вашата веб-страница за само една минута, овој градител е идеален за различни типови бизниси. Едноставно внесете го името на вашиот бизнис, опишете го вашиот бизнис и дозволете вештачката интелигенција да ја преземе контролата преку генерирање на единствена, приспособлива веб-локација. Потоа можете фино да го прилагодите секој детал користејќи уредувач за влечење и спуштање, лесен за корисникот и професионални виџети.

Оваа платформа гарантира дека вашата страница е оптимизирана за секој уред, обезбедувајќи беспрекорно искуство со мобилни и десктоп. Покрај тоа, градителот ја подобрува вашата веб-страница со способности на AI, вклучувајќи генерирање текст и слики, како и можност за додавање анимации и интеракции. Со функции како што се прилагодување на сликата генерирана со вештачка интелигенција и отстранување на позадината, можете лесно да ги приспособите вашите визуелни слики за подобро да одговараат на естетиката на вашиот бренд.

Без разлика дали почнувате од нула или барате повторно да креирате постоечка веб-локација со подобрувања, 10Web овозможува брзо да се постигне полиран веб-сајт со професионален изглед, а сето тоа се напојува со напредна технологија за вештачка интелигенција.

 • Брзо поставување на вештачка интелигенција: Веднаш креирајте приспособена веб-локација за една минута.
 • Генеративни карактеристики на вештачка интелигенција: Користете вештачка интелигенција за уникатна содржина и генерирање слики.
 • Компатибилност меѓу уреди: Обезбедува одговорен распоред за сите уреди.
 • Повлечете и спуштете уредување: Поедноставете го приспособувањето на веб-локацијата со алатки кои се прифатливи за корисниците.
 • Визуелни подобрувања со вештачка интелигенција: Подобрете ја визуелноста со уредување слики базирани на вештачка интелигенција и отстранување на позадината.

Visit 10Web →

3. Бризи

Бризи го лансираше градител на веб-страници со вештачка интелигенција

Brizy AI е разноврсен создавач на веб-локации прилагоден за агенции и даватели на SaaS, нагласувајќи ја ефикасноста и флексибилноста со решение за бела ознака. Ова им овозможува на бизнисите да го прилагодат градителот со нивниот бренд, нудејќи им беспрекорно искуство на клиентите под знамето на компанијата. Платформата нуди повеќе од 180 шаблони за дизајн оптимизирани за мобилни телефони погодни за низа индустрии вклучувајќи бизнис, образование, здравство и многу повеќе, обезбедувајќи широка применливост.

Достапен како додаток на WordPress за само-хостинг или како сеопфатна облак платформа, Brizy AI вклучува хостинг, SSL и CDN, задоволувајќи различни деловни потреби. Градителот обезбедува широко приспособување преку интерфејс за влечење и спуштање, лесен за корисникот, глобални бои, фонтови и преку 36 моќни елементи кои го подобруваат дизајнот и функционалноста на страницата.

Покрај тоа, Brizy AI поддржува ефикасна тимска соработка со тоа што дозволува неограничени покани за членови на тимот и олеснување на лесното управување со клиентите. Ова поставување помага да се насочат работните текови и да се подобри управувањето со проекти во поставките на агенцијата. Фокусот на Brizy AI на без код, брзо распоредување на веб-локации, во комбинација со сеопфатни функции и услуги за бела ознака, го позиционира како врвен избор за агенциите кои сакаат да ги подобрат своите услуги за развој на веб и да ги прошират своите решенија за брендирање.

 • Бела етикета решение: Приспособете го градителот со брендирањето на вашата агенција за беспрекорно искуство со клиентите.
 • Обемни шаблони: Над 180 шаблони за дизајн оптимизирани за мобилни телефони за различни индустрии.
 • Флексибилни опции за хостирање: Достапен како додаток на WordPress или сеопфатна облак платформа.
 • Уредување погодно за корисниците: Интуитивен интерфејс за влечење и спуштање со широки опции за прилагодување.
 • Карактеристики за соработка: Поддржува неограничени тимски дополнувања и го поедноставува управувањето со клиентите.

Visit Brizy →

4. Дорик

ИЗГРАДЕТЕ ВЕБ СТРАНА ЗА 2 МИНУТИ со вештачка интелигенција!! и без пишување никаков КОД! | Дорик А.И

Дорик е корисничка платформа која во голема мера го поедноставува создавањето на веб-страници, правејќи ја достапна за корисниците без оглед на нивните вештини за кодирање. Нуди процес на дизајн базиран на брз, овозможувајќи лесно создавање на естетски пријатни веб-локации. Корисниците можат да влечат и испуштаат различни компоненти, да додаваат копчиња и да избираат од широк спектар на блокови на интерфејс. Дополнително, Dorik обезбедува однапред направени шаблони за брз развој на веб-страници. Пристапот без код на Dorik е значајна предност, што го прави создавањето на веб-страници поефикасно и помалку технички.

Овој градител на веб-страници базиран на SaaS е разноврсен, способен да генерира и статични страници и страници базирани на CMS. Дополнително, тој обезбедува опција за означување бело на агенцијата, што овозможува прилагодување и брендирање за да одговараат на потребите на агенцијата. Ова го прави флексибилна алатка и за индивидуалните креатори и за дигиталните агенции кои бараат ефикасно решение за градење веб-страници.

карактеристики:

 • Го поедноставува градењето на веб-локации со процес на дизајн базиран на брз.
 • Нуди интерфејс за влечење и спуштање за лесно прилагодување.
 • Се одликува со широк избор на блокови за интерфејс и копчиња за флексибилност на дизајнот.
 • Вклучува однапред изработени шаблони за брзо креирање веб-страници.
 • Платформа без код, достапна за корисници без искуство со кодирање.

Прочитајте Преглед →

Visit Dorik →

5. CodeDesign

CodeDesign.ai - Градител на веб-страници со вештачка интелигенција | Изградете и објавувајте веб-страници за неколку минути

CodeDesign го револуционизира начинот на кој пристапувате кон развој на веб-страници со генијално користење на технологијата за вештачка интелигенција. Помина времето кога ви требаше длабоко разбирање на HTML, CSS или JavaScript за да изградите атрактивна и функционална веб-страница. CodeDesign го поедноставува целиот процес, ефикасно отстранувајќи ја потребата за рачно кодирање. Ова им овозможува на бизнисите и на поединците да се фокусираат повеќе на она што е навистина важно: курирање на висококвалитетна содржина и воспоставување силен идентитет на бренд.

Она што го издвојува CodeDesign е неговата разноврсност - се грижи не само за новите стартапи на кои им треба буџетско решение, туку и за поголемите претпријатија кои сакаат да одржат софистицирано онлајн присуство. Без разлика дали ја лансирате вашата прва веб-локација или ја обновувате постоечката, корисничкиот интерфејс на CodeDesign и економичниот модел на цени ја прават многу атрактивна опција на преполниот пазар на создавачи на веб-страници.

Карактеристики

 • Сите ваши средства и компоненти се чуваат безбедно во облакот.
 • Платформата доаѓа со вградени можности за оптимизација.
 • Можете или да ја објавите вашата веб-страница на платформата на CodeDesign или да ја извезете како код.
 • Нема потреба да се користи надворешна база на податоци, бидејќи CodeDesign обезбедува сопствена релациона база на податоци.
 • Задржете ги постарите верзии на вашата веб-страница за идна референца.
 • Дизајниран и за дизајнерите и за програмерите да работат заедно беспрекорно.
 • Ако не сте задоволни со почетниот дизајн, платформата ви овозможува да го регенерирате користејќи вештачка интелигенција.
 • Обновете ја вашата содржина за да ја направите погодна за оптимизација и да ја вклучите функцијата AI Magic.

Visit CodeDesign →

6. Градител на веб-страници на Хостингер

Градител на веб-страници на Hostinger AI: Изградете ја вашата веб-страница во рок од МИНУТИ!

Градителот на веб-страници со вештачка интелигенција на Hostinger не е само погодност; се работи за редефинирање на она што значи удобност во градењето веб-страници. Платформата е дизајнирана да ве води низ процесот на поставување толку интуитивно што потенцијално би можеле да имате целосно функционална, приспособена веб-локација подготвена за околу една минута. Ова го прави Hostinger неверојатна предност за оние кои треба брзо да се вклучат онлајн без да се загрозат квалитетот.

Покрај неговите реномирани хостинг услуги, Hostinger ги надополнува своите понуди со низа напредни функции управувани од ВИ. Овие алатки, кои се движат од пишување копии со помош на вештачка интелигенција до интелигентна аналитика, ви овозможуваат да додавате софистицирани елементи на вашата веб-локација без напор. Со оглед на брзото темпо на светот на онлајн-бизнисот, имањето брз и доверлив градител на веб-страници може да ја промени играта. Hostinger совршено се вклопува во овој калап, опслужувајќи ги и технолошките почетници и малите бизниси со платформа која е исто толку ефикасна, колку што е моќна.

Карактеристики

 • Создадете целосна веб-локација со едноставно пополнување на неколку полиња за формулари.
 • Веб-страниците автоматски се оптимизираат за мобилни уреди.
 • Прилагодете ја вашата веб-страница лесно без никакво кодирање.
 • Креирајте привлечна содржина без напор.
 • Направете уникатно лого за неколку секунди.
 • Вградени алатки за оптимизирање на вашата страница за пребарувачите и разбирање на однесувањето на корисниците.
 • Доаѓа со алатки за поставување онлајн продавница.
 • Изберете од над 100 претходно изработени шаблони.

Посетете го Hostinger →

7. GetResponse – Градител на веб-страници

Воведување на GetResponse's AI-driven Website Builder | Направете ја вашата веб-страница БЕСПЛАТНО

GetResponse е маркетиншка моќ, и тие го дизајнираа нивниот градител на веб-страници имајќи го на ум маркетингот, можете да имате веб-страница во живо за помалку од 15 минути.

Создадете персонализирана веб-локација со одговарање на неколку едноставни прашања за вашите деловни потреби или изберете шаблон и користете го уредувачот за влечење и спуштање за да го приспособите вашиот дизајн.

Откако ќе имате дизајн, можете да ги промените вашите фонтови, палета на бои или стил на копче. Направете ги овие промени со еден клик и применете ги на целата веб-локација користејќи алатка за глобален дизајн.

Корисниците кои сакаат да ги зголемат конверзиите на веб-локации може да го сторат тоа со вградени скокачки прозорци и други маркетинг алатки. Тие нудат и бесплатна и платена опција, бесплатната опција е одлична за тестирање на услугата, откако ќе бидете подготвени да ја преместите веб-страницата на сопственото брендирано име на домен, тогаш можете да платите надомест.

карактеристики:

 • Генерирање содржина со вештачка интелигенција со еден клик
 • Променете ги фонтовите, боите и многу повеќе
 • Контекстуално релевантно генерирање текст
 • Изберете од тематските шаблони
 • Бесплатна опција за тестирање на услугата

Посетете GetResponse →

8. Долгорочните

AI Website Builder - Изградете веб-страница за 30 секунди

Durable.co го издигнува градењето веб-локации до невидени височини со своите способности управувани од вештачка интелигенција. Замислете да ја внесете само вашата локација и типот на бизнис и да имате креирана полноправна веб-локација за вас за само неколку секунди. Да, Durable го прави тоа да се случи. Технологијата за вештачка интелигенција на платформата автоматски ја пополнува вашата веб-локација со суштински елементи, вклучувајќи содржина, слики, бои, икони, па дури и мапа на локација на бизнисот и формулари за контакт. Ова го прави Durable олицетворение на пријателство кон корисниците, идеално за оние кои за прв пат влегуваат во дигиталниот свет.

Она што го издвојува Durable од неговите конкуренти е неговиот робустен сет на динамични функции за вештачка интелигенција. Освен само создавање веб-локација, тој нуди интегрирана оптимизација на пребарувачот (SEO), автоматско креирање содржина, па дури и генерирање на име на бизнис и копии од реклами. Во суштина, Durable оди подалеку од тоа да биде обичен градител на веб-страници; делува како ваш личен асистент за дигитален маркетинг.

карактеристики:

 • Содржини, слики и елементи на дизајнот генерирани со вештачка интелигенција
 • Вградено оптимизација и создавање содржина
 • Име на бизнисот и генерирање копии на реклами
 • Стартување на веб-локација со три кликнувања
 • Лесно прилагодување без потреба од код
 • Анализа за следење на перформансите
 • Интегрирани маркетинг алатки, вклучително пишување со вештачка интелигенција и CRM

Visit Durable →

9. Wix ADI

Wix, значајно име во развојот на веб-страници управувано од вештачка интелигенција од 2016 година, стои како доказ за моќта и доверливоста на вештачката интелигенција во веб дизајнот. Посветеноста на платформата за иновациите со вештачка интелигенција е очигледна во нејзините софистицирани и интелигентни модели, што ја прави сигурен избор за создавање динамични веб-страници.

Централно место во понудата за вештачка интелигенција на Wix е нејзината алатка за вештачка интелигенција за дизајн (ADI). Оваа напредна функција ги води корисниците низ процесот на дизајнирање на веб-локација, препорачувајќи специфични функционалности прилагодени да ја подобрат нивната локација. Силата на алатката ADI лежи во нејзината способност да комбинира автоматизирани предлози со корисничко прилагодување, овозможувајќи персонализирано и ефективно искуство за дизајнирање на веб-локација.

Главни карактеристики на Wix:

 • Интелигенција за вештачки дизајн: Нуди интелигентни препораки за дизајн прилагодени на потребите на корисниците.
 • Прилагодливи опции за дизајн: Корисниците можат да ги менуваат распоредите, палетите на бои и карактеристиките на веб-локациите.
 • Напредна анализа Извештајот за одредници на Wix Analytics обезбедува длабинска анализа на страницата и споредби за подобрувања водени од податоци.
 • Сеопфатни деловни решенија: Вклучува низа алатки надвор од изградбата на веб-страници, како што се софистицирано управување со сајтови и деловни карактеристики.

Visit WIX ADI →

10. СИТЕ123

SITE123 се здоби со репутација за својот кориснички интерфејс и директниот процес на дизајнирање, најмногу поради својот врвен генератор на веб-локации со вештачка интелигенција. Откако ќе одлучите да отворите нова веб-страница, платформата обезбедува неколку шаблони за проекти како онлајн продавница, блог или бизнис. Едноставно внесете го името на вашиот бренд и voila - се генерира целосно функционална, но минималистичка веб-локација. Сè што ви преостанува е да правите мали уредувања и персонализации.

Иако платформата не може да се пофали со разновидна низа од карактеристики на вештачка интелигенција, таа нуди робустен дел за приклучоци. Ова го вклучува Mailmunch, генератор на тема за е-пошта со вештачка интелигенција, како и широк пазар на апликации со алатки за градење формулари, закажување состаноци, колички за купување и многу повеќе. Самиот уредник е исто така дизајниран за едноставност, со опции за прилагодување уредно поставени на врвот за лесен пристап.

карактеристики:

 • Автоматски генератор на сајтови базиран на вештачка интелигенција со шаблони за проекти
 • Едноставен интерфејс за уредување за прилагодување без напор
 • Богат дел за приклучоци за проширена функционалност
 • Широк пазар на апликации за додавање функции како што се создавачи на форми и колички за пазарење

Visit SITE123 →

Веб дизајн управуван од вештачка интелигенција

Пејзажот на веб дизајнот и развојот минува низ трансформативна промена, поттикната од способностите на вештачката интелигенција. Од автоматизирано генерирање содржина до интуитивни интерфејси за дизајн, создавачите на веб-страници со вештачка интелигенција не се само тренд, туку значаен чекор кон демократизирање на веб-развојот. Без разлика дали сте комплетен почетник или искусен развивач, овие алатки нудат широк спектар на функции и нивоа на прилагодување за да одговараат на вашите потреби.

Секоја платформа ги носи своите уникатни силни страни на масата. Овие алатки ја подобруваат ефикасноста, го насочуваат работниот тек и отвораат нови патишта за креативно изразување. Со такви алатки управувани од вештачка интелигенција, иднината на веб-дизајнот изгледа не само ветувачка, туку и неверојатно достапна.

Алекс Мекфарланд е новинар и писател за вештачка интелигенција кој ги истражува најновите случувања во вештачката интелигенција. Соработувал со бројни стартапи и публикации за вештачка интелигенција ширум светот.

Основачки партнер на unite.AI и член на Технолошкиот совет на Форбс, Антоан е а футуристички кој е страстен за иднината на вештачката интелигенција и роботиката.

Тој е и основач на Хартии од вредност.io, веб-страница која се фокусира на инвестирање во непушачка технологија.